John Frusciante

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
John Frusciante, 2006 m.

John Anthony Frusciante (John A. Frusciante, [fruːˈʃɑːnteɪ], g. 1970 m. kovo 5 d. Niujorke) – amerikiečių gitaristas, dainininkas, dainų rašytojas, įrašų prodiuseris.

Labiausiai žinomas kaip alternatyvaus roko grupės Red Hot Chili Peppers gitaristas, su kuria įrašė 5 studijos albumus.

Frusciante per savo solinę karjerą išleido 9 albumus. Groja kartu su Josh Klinghoffer ir Joe Lally grupės Ataxia vardu. Jo solo įrašuose persipina keliu žanrų elementai, pradedant eksperimentiniu roku ir baigiant New Wave ir elektronine muzika.

Frusciante prisijungė prie Red Hot Chili Peppers būdamas 18 m. (grupės albume Mother’s Milk, 1989 m.) Kitas grupės albumas Blood Sugar Sex Magik sulaukė didelės sėkmės. Tačiau Džonui nepatiko grupės populiarumas, todėl 1992 metais jis iš jos pasitraukė. Tapo atsiskyrėliu, pradėjo vartoti heroiną. Išleido savo pirmuosius įrašų albumus Niandra Lades and Usually Just a T-Shirt (1994 m.) ir Smile from the Streets You Hold (1997). 1998 m., Frusciante sėkmingai baigė narkotikų reabilitaciją ir iš naujo įstojo į Chili Peppers prieš jų 1999 m. albumą Californication. Nuo tada jis su RHCP dar išleido albumus By The Way ir Stadium Arcadium ir per ilgas atostogas nusprendė pasitraukti iš grupės siekdamas kitų tikslų gyvenime. John Frusciante buvo išrinktas į 18-ą vietą Rolling Stone "100 Geriausių visų laikų gitaristų" sąraše 2003 metais.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Vikiteka