Rolling Stone

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Rolling Stone
Įkurta 1967 m.
Įkūrėjas (-ai) Jann Wenner, Ralph J. Gleason
Centrinė būstinė Niujorkas, JAV
Svarbiausi darbuotojai Jann Wenner
Tinklalapis www.rollingstone.com

„Rolling Stone“ yra kas dvi savaites leidžiamas JAV žurnalas apie muziką, politiką bei populiariąją kultūrą. „Rolling Stone“ buvo įkurtas 1967 m. Jo įkūrėjai yra muzikos kritikai Ralph J. Gleason ir Jann Wenner, kuris iki šiol yra žurnalo redaktorius bei savininkas.

Britney Spears 1999 m. balandžio mėnesio „Rolling Stone“ žurnalo viršelyje

Iš pradžių „Rolling Stone“ buvo daugiau žinomas dėl straipsnių apie politiką ir paslaptingo bei kontroversiško žurnalui dirbusio gonzo žurnalisto Hunter S. Thompson. Dešimtame XX amžiaus dešimtmetyje „Rolling Stone“ pakeitė savo formatą, kad pritrauktų daugiau jaunų skaitytojų.[1] Žurnalas pradėjo daugiau dėmesio skirti jauniems televizijos bei filmų aktoriams ir pop muzikai. Iš dalies dėl to žurnalas pradėjo susilaukti kritikos, kad jo stiliumi buvo rūpinamasi labiau nei turiniu.[2] Pastaraisiais metais „Rolling Stone“ grįžo prie savo mišraus turinio koncepcijos ir vėl pradėjo spausdinti detalius politinius straipsnius, kas padėjo padidinti apyvartą iki 1,2 milijonų (2007 m. duomenys). [3][4]

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

  1. Citizen News Services (August 13, 2008). "Rolling Stone magazine goes down a size." ''Ottawa Citizen. Canwest Publishing Inc.. Nuoroda tikrinta 2009-02-12.
  2. Freedman, Samuel G. (Date TK, 2002). "Literary 'Rolling Stone' sells out to male titillation." USA Today. Nuoroda tikrinta 2009-02-12.
  3. How to Pitch: Rolling Stone – mediabistro.com Content
  4. Rolling Stone celebrates 1,000 issues | Topeka Capital-Journal, The | Find Articles at BNET.com