Half-Life (serija)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

Half-Lifemokslinės fantastikos pirmojo asmens šaudyklių serija, kurią sudaro du pilni žaidimai ir penki papildymai, taip pat kelios demo versijos, turinčios išskirtinį turinį, kurio nėra pilnose versijose. Serija leidžiama nuo 1998 m. Dauguma žaidimų ir papildymų buvo sukurti „Valve Software“ ir išleisti „Sierra Studios“, nors kelis papildymus pagamino „Gearbox Software“. „Electronic Arts2005 m. perėmė žaidimų seriją iš „Sierra“. Serija iš pradžių buvo išleista asmeniniams kompiuteriams, tačiau vėliau buvo sukurtos ir konsolinės versijos.

Half-Life pagrindinis veikėjas yra Gordonas Freemanas, Black Mesa Research Facility tarnautojas. Kituose papildymuose kontroliuojami kiti veikėjai.

Half-Life 1 era[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life serijos pirmosios dalies plakatas

Half-Life yra pirmasis serijos žaidimas. Žaidimo pagrindinis veikėjas yra Gordonas Freemanas. Po to, kai jis ir jo komanda atsitiktinai atveria dimensinį portalą, kuris leidžia ateiviams teleportuotis į Black Mesa stotį, įvyksta katastrofa ir ateiviai bei įvairios pabaisos ima siautėti stotyje. Gordonas keliauja per Black Mesa, stengdamasis ištaisyti situaciją ir sunaikinti tuos, kurie bandė sugriauti Black Mesa. Half-Life buvo išleistas 1998 m. lapkričio 19 d.

Uplink[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life: Uplink buvo oficiali Half-Life demo versija (nors ir OEM demo versija, pavadinta Half-Life: Day One buvo išleista anksčiau), kurioje buvo mažas lygis, iškirptas per Half-Life kūrimo procesą. Jame reikėjo išsiųsti signalą, kad galėtum įeiti į Lambda complex. Trumpas penkių minučių filmas Half-Life: Uplink buvo sukurtas, bet niekada neišleistas. Uplink buvo išleistas 1999 m. vasario 12 d.

Opposing Force[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life: Opposing Force yra pirmas Half-Life papildymas, kuriame žaidžiama už „priešą“, JAV jūrų kapralą Adrianą Shephardą. Shephardas yra paskirtas „nuslėpti“ operaciją Black Mesa fabrike, ir turi kovoti prieš anksčiau nematytus ateivius. Opposing Force buvo sukurtas Gearbox Studios ir išleistas 1999 m. spalio 31 d.

Blue Shift[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life: Blue Shift yra antras papildymas, šįkart su Black Mesa apsaugos darbuotoju Barney Calhoun, kuris mėgina pabėgti nuo ateivių invazijos. Blue Shift buvo išleistas 2001 m. birželio 12 d.

Decay[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life: Decay yra trečias ir paskutinis Half-Life papildymas, esantis tik Half-Life versijoje, skirtoje PlayStation. Pagrindinės veikėjos – (Gordonas Freemanas kolegės) Dr. Gina Cross ir Dr. Colette Green. Kitaip nei ankstesniuose leidimuose Decay gali būti žaidžiamas co-op būdu su kitais žaidėjais. Decay neseniai buvo perkeltas į PC Half-Life fanų dėka. Decay oficialiai išleistas 2001 m. spalio 29 d.

Half Life 2[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life 2 yra pirmoji HL2 dalis, pasirodžiusi 2004 metais lapkričio 16. Ši dalis daug kur pasaulyje sukėlė didžiulį įspūdį. Šios dalies pradžioje Gordonas Freemanas atsibunda iš Stasis (transo) būsenos po 23 metų ir susitinka kelis išgyvenusius žmones po Black Mesa avarijos. Nešiodamas nuostabujį HEV apsiaustą, jis iškart atsiduria Combine taikinyje. Gordonas nori bent šiek tiek ramesnio gyvenimo būdamas savo draugo (dr. Kleinerio) slėptuvėje, laboratorijoje, kur gyvena daugelis žmonių, ateivių iš Xen planetos „vortigauntų“ ir kitų, besislapstančių nuo viską kontroliuojančių Combine. Bet jo bėdos ir nuotykiai tik prasideda.

Episode One[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life 2: Episode One yra antroji Half-Life 2 dalis, pasirodžiusi 2006 metais birželio 1. Ši dalis yra žaidimo tęsinys, joje tenka bėgti iš besusprogstančio miesto City 17 (kuriame Gordonas atsidūrė Half-Life 2) ir perduoti svarbius duomenis, kurių pagalba būtų galima sustabdyti visas galimybes portalui atsidaryti.

Episode Two[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life 2: Episode Two – trečioji Half-Life 2 dalis, išleista 2007 metais spalio 10. Antrajame epizode teks sunaikinti Portalą, kuris leistų Combine rasei vėl perimti valdymą Žemėje, o bekovojant su Combine (žaidimo pabaigoje) Gordono draugai – mokslininkai – jam atnešus slaptus Combine duomenis, sužino, kad egzistuoja mokslinis laivas Borealis ir jame esą ginklas GLaDOS, padėsiantis pagaliau visiškai nušluoti Combine nuo žemės paviršiaus. Jo, tikriausiai, leisimės ieškoti trečiajame epizode.

Episode Three[taisyti | redaguoti kodą]

Half-Life 2: Episode Three bus paskutinioji Half-Life 2 serijos dalis. Apytikslė numanoma išleidimo data nežinoma.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]