Elektroninis sportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
StarCraft: Brood War Sky Proleague finalas Pietų Korėjoje

Elektroninis sportas - varžybos, kuriose žaidžiami kompiuteriniai žaidimai. Dažniausiai turimos omenyje profesionalų varžybos, tačiau ne visur riba yra aiški. Šalyse, kuriose elektroninis sportas nėra labai populiarus, neegzistuoja atskiros profesionalų varžybos, mėgėjai ir profesionalai dalyvauja tuose pačiuose turnyruose. Elektroninis sportas dar vadinamas e-sportu, kibersportu ar tiesiog profesionaliomis kompiuterinių žaidimų varžybomis.

Elektroniniame sporte paprastai žaidžiami realaus laiko strateginiai žaidimai, pirmojo asmens šaudyklės, sportinio tipo žaidimai.

Profesionalai žaidžia aukšto lygio turnyruose ar lygose, gali gauti už tai ir nuolatinį atlyginimą, jų komandos yra remiamos stambių įmonių. Mačai dažnai rodomi per televizorių, su profesionaliais komentatoriais.

Elektroninis sportas populiariausias Pietų Korėjoje (ypač - StarCraft), tačiau populiarumas sparčiai auga ir JAV bei Europoje. 2002 m. JAV atsidariusi Major League Gaming šiuo metu yra didžiausia profesionalių kompiuterinių žaidimų varžybų lyga pasaulyje, ir artimiausiu metu ketina plėstis į Europą.

Didžiausias kasmetinis elektroninio sporto renginys yra Microsoft ir Samsung remiamas World Cyber Games (WCG), kuriame dalyvauja virš septynių šimtų varžovų iš daugiau, nei septyniasdešimties šalių, įskaitant Lietuvą. WCG kas metus sutraukia apie milijoną žiūrovų.

Taip pat skaitykite[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]