World Cyber Games

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
World Cyber Games logotipas
Šalys, dalyvaujančios WCG

World Cyber Games (WCG, liet. Pasaulio Kiberžaidimai) - tarptautinis elektroninio sporto renginys, organizuojamas Pietų Korėjos įmonės "World Cyber Games, Inc." ir remiamas Samsung bei Microsoft.

Pirmasis WCG festivalis surengtas 2001 m., nuo to laiko vyksta kiekvienus metus. Jo organizavimas nusižiūrėtas nuo Olimpinių žaidynių: kiekvienais metais vyksta kitoje šalyje (nuo 2004 m.), dalyviai apgyvendinami specialiame "olimpiniame kaimelyje" ir panašiai. Tai yra didžiausias kasmetinis elektroninio sporto festivalis, kiekvienais metais sutraukiantis virš milijono žiūrovų. Kiekvienos valstybės potencialūs atstovai turi dalyvauti atkrentamosiose varžybose valstybės lygiu, ir geriausiai pasirodę turi teisę vykti į WCG. Dalyvauja maždaug 70 šalių, dalyvių skaičius kiekvienais metais viršyja 700.

Oficialus WCG moto yra "Beyond the Game" (liet. Daugiau, nei žaidimas), tokiu pačiu pavadinimu Nyderlanduose yra sukurtas dokumentinis filmas apie elektroninį sportą, konkrečiai šį renginį, žymiausius žaidėjus ir kt.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]