Xenu incidentas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – Vikizacija ir t. t.
Jei galite, sutvarkykite.


Xenu žvaigždėlaivis, panašus į Douglas DC-8

Xenu incidentas yra scientologų platinamas mitas apie 75 milijonų metų senumo įvykius Žemės planetoje. [1] Scientologai jį pateikia po ilgo parengtinio paruošimo, pasiekus jų hierarchijoje reikiamą lygmenį (sutartinai žymimą kaip QT III). [2] Žemesnio rango scientologams, juoba eiliniams žmonėms, mitas ilgą laiką buvo griežta paslaptis, tačiau informacija nutekėjo. Šios istorijos sužinojimas scientologui kainuodavo apie 19500 JAV dolerių [3].

Turimomis žiniomis (kurios gali būti nepilnos), diktatoriškai nusiteikęs galaktinis imperatorius Xenu prieš 75 milijonus metų į Žemę atgabeno nemažai milijardų žmonių. Transportui skirti kosminiai laivai išoriškai beveik visiškai nesiskyrė nuo praeityje populiaraus ir papilitusio keleivinio lėktuvo Douglas DC-8 (dabar pasenęs). Atskirai buvo pažymima, jog variklių tipas buvo kitas (šis lėktuvas kosmose skristi netinka). Atvežti žmonės buvo išdėstyti aplink ugnikalnius, ir tada į ungikalnių kraterius nuleistos vandenilinės bombos. Absoliuti dauguma atvežtųjų žuvo, tačiau jų sielos tebekelia Žemėje sumaištį po šiai dienai. Apskritai teigiama, jog minėti įvykiai sukėlė „gyvenimo menkėjimą šiame galaktikos sektoriuje“.

Šie įvykiai scientologams žinomi kaip „Incidentas II“, o trauminiai prisiminimai – Ugnies siena arba R6 implantas. Ksenu istorija yra dalis bendrų scientologų įsitikinimų apie nežemiškas civilizacijas ir jų kišimąsi į Žemės įvykius.

Ksenu surinkęs gyventojų perteklių aplink ugnikalnius kaip šis Havajuose ir susprogdino vandenilinėmis bombomis

Žemesnio rango scientologams buvo miglotai užsimenama, jog prieš 75 milijonus metų šiame galaktikos sektoriuje įvyko didelė katastrofa, dėl kurios gyvenimas čia dabar visiems sunkus. Kadangi scientologų bažnyčia vis dar saugo paslaptį, tiesiai paklausti dauguma scientologų šios istorijos buvimą neigia: informacija sukaupta iš kitokių šaltinių.

Mite pateikiama informacija apie tos civilizacijos gyvenimo smulkmenas, kurios daug nesiskyrė nuo maždaug 1950-1960 metų gyvenimo Žemėje (panašūs namai, rūbai, automobiliai ir pan).

Nors moksliškai visa tai neatrodo įtikinama, mitas gali būti įdomus psichologiniu požiūriu.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Rothstein, Mikael (2009). „'His name was Xenu. He used renegades ...': Aspects of Scientology's Founding Myth“. In Lewis, James R. Scientology (James R. Lewis book). Oxford University Press, USA. pp. 365, 367, 371. ISBN 0-19-533149-4. 
  2. Xenu skirtas tinklalapis, Xenu.net
  3. Žinutė Prof. Dave Touretzky (Carnegie Mellon Universitetas) E-pašto archyvuose [1]