Xenoblade Chronicles 2

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Xenoblade Chronicles 2
Kūrėjas Monolith Soft
Leidėjas Nintendo
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2017 m. gruodžio 1 d.
Žanras (-ai) RPG
Režimas
Reitingai ESRB: T
PEGI: 12+
Platforma Nintendo Switch
Versija
Variklis
Reikalavimai
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Xenoblade Chronicles
Kitos dalys

Xenoblade Chronicles 2 – atviro pasaulio veiksmo–nuotykių kompiuterinis vaidmenų žaidimas, skirtas „Nintendo Switch“ žaidimų konsolei. Sukurtas Japonijos studijos „Monolith Soft“ ir 2017 m. gruodžio 1 d. išleistas „Nintendo“.

Metacritic suvestinės duomenimis, žaidimą kritikai įvertino 83 balų iš 100 vidurkiu.[1] 2018 m. II ketv. leidėjo duomenimis, žaidimas parduotas 1,42 mln. kopijų tiražu.[2]

2018 m. rugsėjo išleidimui pristatytas papildymas „Torna – The Golden Country“.[3]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo veiksmas vyksta fantastiniame Alrest pasaulyje, kuriame milžiniški gyvūnai − titanai, plaukioja Debesų jūroje, kurios centre yra Pasaulio medis. Ant titanų gyvena žmonės, įsikūrusios ištisos valstybės. Šis pasaulis palengva nyksta išmirštant titanams − su jų mirtimi išnyks ir žmonių civilizacijos. Žaidėjas pradeda valdyti berniuką Rex, kuris su mažu titanu užsiima senovės civilizacijų liekanų paieškomis Debesų jūroje ir jomis prekiauja. Vieną dieną grupė galingų karių pasamdo jį padėti iškelti senovinį laivą iš Debesų jūros dugno. Iškėlus laivą jame randamas galingas praeities ginklas − Aegis, kuris yra ne kas kita, kaip mergaitė, vardu Pyra. Ją radus Rex nužudomas kaip nereikalingas liudininkas, tačiau Pyra suteikia Rex pusę savo gyvybės galių ir jį išgelbsti nuo mirties. Rex pažada Pyrai su ja nuvykti į Pasaulio medį, vietą, vadinamą Eliziejumi, iš kurios kilę visi žmonės, kas galėtų išgelbėti ir juos, ir visą pasaulį nuo sunykimo. Pyra tampa Rex ginklu (Blade), o Rex − ginklo valdytoju (Driver).

Mechanika[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Žaidimo kadras. Rex ir Pyra ant titano nugaros

Žaidimo metu susiburia herojų grupelė, kurios tikslas pasiekti neprieinamą Pasaulio medį. Keliaudami po Alrest pasaulį herojai kovoja su įvairiais monstrais ir priešininkais. Žaidėjas pasirinktinai valdo vieną herojų, kai kiti jam seka už paskos ir kovų metu atakuoja automatiškai. Kovoms skirtos atskiros scenos. Jose dalyvauja daugiausiai 3 herojai-valdytojai (Driver), kuriems galias suteikia herojai-ginklai (Blade). Kiekvienas valdytojas turi savo specifinį ginklą (pavyzdžiui, berniuko Rex ginklas yra mergaitė Pyra). Žaidimo metu randant kristalus aktyvuojami nauji ginklai (Blade), kurie daugiausiai yra įvairūs monstrai ir mergaitės. Kovos metu valdytojai (Driver) gali keisti savo ginklus, kurie turi savo specifinius pranašumus ar stiprūs elementinėmis atakomis (ugnis, vanduo, šviesa ir pan.). Kovos eigoje reikšmės turi herojaus užimama pozicija priešininko atžvilgiu, tačiau galingiausia žala pasiekiama specialiomis atakomis (Arts), jų sekomis ir kombinacijomis. Tiek herojų-valdytojų, tiek herojų-ginklų savybes galima pagerinti naujais sugebėjimais, aksesuarais. Pinigai ir objektai renkami kovų metu ir randami skryniose, Debesų jūroje, jais galima prekiauti miestuose. Žaidimo istorija perteikiama vaizdo intarpuose ir iš dialogų tekstiniuose languose.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]