XXL (grupė)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
XXL
KilmėFlag of Lithuania.svg Lietuva
ŽanraiŠokių muzika, reivas
Aktyvumo metai19951999 (arba 2003 m.)
Įrašų kompanijaKoja Records
Nariai
Prieš išsiskirstant:
Ilja Sivakov,
Genadijus Sokolskis-DJ Gesha
Buvę nariai
Robertas Rezgevičius,
Ramūnas Stankevičius

XXL – buvusi Lietuvos reivo muzikos grupė iš Klaipėdos.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grupė susikūrė 1995 m. Pirmąkart koncertavo Kauno sporto halėje kaip apšildančioji grupė „Capella“ grupės koncerte. Pirmojo koncerto metu grupės nariai buvo Genadijus Sokolskis, Ramūnas Stankevičius, Robertas Rezgevičius ir Simonas (pavardė nenurodyta).[1] Tais pačiais metais išleido debiutinį albumą „Senelis šaltis ir vasara", kuris iškart tapo populiarus jaunimo tarpe. XXL dalyvavo „Paramoje", „Didžiosiose lenktynėse" ir daugelyje kitų renginių. Grupė iširo 1999-2003 metais.

Muzikos stilius ir temos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

XXL buvo viena pirmųjų šokių muzikos grupių Lietuvoje.[2] Grupės muzika buvo vertinama nevienareikšmiškai - dalis piktinosi XXL dainų tekstais, kuriems būdingas slengas, žargonas ir necenzūrinė kalba,[2] tuo tarpu kiti ją vertino kaip smagią šokių muziką, o tekstus priėmė kaip juokelius.[3] Išleidus dainą „Lėktuvėlis“ dalis radijo stočių atsiskė ją transliuoti,[1] tačiau hitas tapo labai populiarus.

Dažnos dainų temos — seksas, alkoholis („Savaitėlė“), narkotikai („Lėktuvėlis“), netradicinė meilė („Rožinė svajonė“ ir „Papartėlis“) ir smurtą („Duok į snukį“).[3] Grupės kūriniai dažniausiai buvo perkurtos arba perdarytos to meto garsių atlikėjų (DJ Bobo, Ice MC, 2Unlimited ir kitų) dainos. Grupės atstovai yra pareiškę: „Mes išmokėme pasaulį kopijuoti muziką“.[4]

2020 m. kartu su atlikėju Krisčiu perdarė vieną žymiausių kūrinių „Lėktuvėlis“.[1][3]

Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]