WebFOCUS

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

WebFOCUS - „Information Builders“ gaminama verslo analitikos (angl. Business intelligence = verslo ištyrimai, verslo žvalgyba sntr. BI) platforma. Jos architektūra, integravimo galimybės ir paprastumas leidžia ją naudoti kiekvienam įmonės lygmeniui - vadovams, analitikams ir visiems darbuotojams ir/arba pateikti informaciją viešai. JAV Ričmonde, Virdžinijos valstijoje Policijos departamentas naudoja šią sistemą viešai paskelbti kriminogeninę situaciją mieste.

Duomenų pateikimo formatai gali būti įvairūs - HTML per naršyklę, Microsoft Excel, Adobe PDF dokumentai darbui kompiuteryje; Web serviso (angl. Web service), XML ar kitokio formato duomenų perdavimas į kitas įmonės sistemas. Taip pat integruojasi su GIS sistemomis tokiomis kaip ESRI, galima vykdyti geografinę analizę.

WebFOCUS licenzijuojamas serveriui, neribotam vartotojų skaičiui. Pirmtakė ataskaitų programa "FOCUS" buvo sukurta ant IBM Mainframe platformos, vėliau buvo sukurta moderni "FOCUS" versija "WebFOCUS", kuri pritaikyta darbui per HTTP protokolą ir dirba Unix, Linux ir Windows aplinkose. WebFOCUS yra kompanijos "Information Builders" produktas, Lietuvoje atstovauja UAB "Sybase Solutions".

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]