Vitalijus Kličko

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vitalijus Volodimirovičius Kličko
ukr. Віталій Володимирович Кличко
Kijevo meras
Vitalijus Kličko 2014 m.
Gimė 1971 m. liepos 19 d. (52 metai)
Sovietų Sąjunga TSRS, Kirgizijos TSR, Belovodskojė
Sutuoktinis (-ė) Natalija Egorova
Vaikai Jegoris-Danielius,
Elizabetė-Viktorija,
Maksas
Religija stačiatikis
Kijevo meras
Kelintas septintas
Ankstesnis Halyna Hereha (l.e.p.)
Partija Petro Porošenkos blokas
Vikiteka Vitalijus Kličko
Parašas

Vitalijus Volodimirovičius Kličko (ukr. Віталій Володимирович Кличко; g. 1971 m. liepos 19 d., Belovodskojėje, Kirgizijos TSR, TSRS) – Ukrainos politikas, dabartinis Kijevo meras (nuo 2014 m.), Kijevo miesto valstybinės administracijos vadovas ir buvęs boksininkas.

Sportinė karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jis tapo Pasaulio bokso tarybos (World Boxing Council), Pasaulio bokso organizacijos (World Boxing Organization) ir bokso žurnalo „The Ring“ čempionu. Pasaulio bokso taryba taip pat jį skelbė nusipelniusiu buvusiu čempionu. V. Kličko pradėjo savo politinę karjerą 2005 m. dar būdamas profesionalu boksininku. Jis atšaukė savo bokso karjerą 2013 m. Jis yra pirmas pasaulio bokso čempionas turintis mokslo daktaro laipsnį.

Sportininkas buvo žinomas dėl savo galingų smūgių ir gerų rezultatų. 87,23% savo kovų V. Kličko laimėjo nokautais ir pagal šį rodiklį yra antras tarp visų profesionalių sunkiasvorių boksininkų. Pats sportininkas nei vienoje savo kovoje nebuvo nukautuotas. Vienintelius du savo pralaimėjimus jis patyrė dėl traumos ir stiprios žaizdos paakyje, taip pat abejose šiose kovose jis pirmavo pagal taškus.

Jo brolis Vladimiras Kličko taip pat yra boksininkas ir yra buvęs profesionalų boksininkų čempionas.

Politinė karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Savo politinę karjerą V. Kličko pradėjo 2006 m., kai Kijevo mero rinkimuose liko antras. 2010 m. jis subūrė Ukrainos demokratinių reformų aljansą, su kuriuo 2012 m. rinkimuose pateko į Ukrainos aukščiausiąją Radą. 20132014 m. Euromaidano įvykiuose politikas buvo svarbi ir matoma figūra. 2014 m. V. Kličko planavo dalyvauti šalies prezidento rinkimuose, tačiau atšaukė savo kandidatūrą paremdamas Petro Porošenką. 2014 m. gegužės 25 d. politikas buvo išrinktas šalies sostinės meru.[1]

Nuo 2015 m. politikas priklauso Petro Porošenkos blokui ir vadovauja šiai partijai.[2]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Politinis postas
Prieš tai:
Halyna Hereha (l.e.p.)
Kijevo meras
2014–
Po to:
'