Visagino centrinis stadionas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 55°35′43″š. pl. 26°25′07″r. ilg. / 55.595345°š. pl. 26.418723°r. ilg. / 55.595345; 26.418723

Visagino stadionas
Visagino stadionas.JPG
Visagino stadionas
Oficialus pavadinimas Visagino centrinis stadionas
Vieta Parko g. 2, Visaginas, Lietuva
Atidarytas 1988 m.
Renovuotas 20142015 m.
Paviršius Žolė
Talpa 3000 vietų
Nuomininkai Visagino „Interas“

Visagino centrinis stadionas – Visagino sporto centrui priklausantis įvairios paskirties stadionas su futbolo aikšte Visagine, Parko g. 2, Visagino ežero šiaurinėje pakrantėje.

Stadionas pastatytas 1988 m., rekonstruotas 20142015 m. Stadiono tribūnose yra 3000 vietų žiūrovams. Įrengtas atsarginis stadionas su dirbtinės dangos futbolo aikšte ir tribūna 200 žiūrovų. Stadione namų rungtynes žaidžia futbolo sporto klubas Visagino „Interas“.

Stadione dažnai vyksta didelės miesto šventės ir kiti renginiai (be kitų, „Visagino Country“). Šalia stadiono, prie ežero, įsikūrusi turistų stovyklavietė.

Rekonstrukcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindinis Visagino stadionas nuo pastatymo nė karto nebuvo remontuotas ir nebeatitiko tokio statinio funkcinių bei higienos reikalavimų: nebuvo šildymo, vandens, kanalizacijos, persirengimo patalpų ir kt.

2014–2015 m. stadionas buvo rekonstruojamas.[1] [2] Aplink futbolo aikštę nutiesti bėgimo takeliai su specialia danga. Įrengti apšvietimo stulpai su keliais apšvietimo režimais, reikiamos švieslentės. Stadione įrengta ne mažiau kaip 3000 žiūrovų vietų ir maždaug 50 svarbių asmenų ložė. Kad jis atitiktų tarptautinius standartus, iškilusio dviaukščio pastato pirmajame aukšte įrengtos treniruočių patalpos, sportininkų persirengimo kambariai ir dušai, o po tribūnomis – pagalbinės patalpos. Antrajame aukšte įkurdinta konferencijų salė, spaudos atstovų kambarys, pasirūpinta liftu ir tualetais, pritaikytais neįgaliems žmonėms. Šalia aikštės atsarginiams žaidėjams įrengtos sėdimosios vietos su stogeliu. Sutvarkytas atsarginis stadionas.

Visagino ežero pakrantėje baigta įrengti sporto ir aktyvaus poilsio zona su turistų stovyklaviete (palapinių miestelis, vietos kemperiams). Sutvarkyti šalia esančio parko pėsčiųjų ir dviračių takai, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės. Taip pat rekonstruoti teniso kortai.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka