Viktoras Kaleckis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Viktoras Kaleckis (1922 m. kovo 6 d. Zarasuose – 1970 m. rugsėjo 11–18 d. Dyburge, Vokietija) – Romos katalikų kunigas Kanadoje, JAV ir Vokietijoje.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Mokėsi Šiaulių valstybinėje berniukų gimnazijoje, kur 1940 m. kartu su Alfonsu Puodžiūnu redagavo Religinio auklėjimosi būrelio žurnalą „Mūsų žingsniai“ (sudėtingomis politinėmis sąlygomis rotaprintu spausdinamas leidinys ėjo trumpai).[1] V.Kaleckis 1941 m. baigė Gimnaziją ir tais pačiais metais įstojo mokytis į Kauno kunigų seminariją, vėliau mokslus tęsė Vilniaus kunigų seminarijoje.

Artėjant Antrojo pasaulinio karo frontui, 1944 m. pasitraukė į Vokietijos vakarinę dalį. Baigė Eichstaetto kunigų seminariją ir 1946 m. liepos 21 d. buvo įšventintas kunigu. Tarnavo kapelionu lietuvių karo pabėgelių stovykloje Veidene (vok. Weiden), toje pačioje vietovėje dirbo mokytoju. 19501952 m. studijavo Grigaliaus universitete Romoje, jam buvo suteiktas licenciato laipsnis. Po to darbavosi Vasario 16-osios gimnazijoje.

Apie 1959 m. laivu išplaukė į JAV, vėliau pasiekė Vindsorą (angl. Windsor) Kanadoje. Šiame mieste, garsėjančiame „Chrysler“ ir „Ford“ automobilių fabrikais, pokaryje telkėsi daugybė emigrantų iš Europos. Kun.V.Kaleckis 1962 m. Vindsore įsteigė lietuvišką parapiją, nupirko pastatą bažnyčiai (vėliau šventovė buvo konsekruota Lietuvos globėjo Šv.Kazimiero vardu, įrengta salė).[2] Iš Kanados kunigas grįžo į JAV, po to vėl persikėlė į Vokietiją.

Gyveno Dyburge, kur savo bute buvo rastas negyvas po ištikusio širdies smūgio. Tikslios mirties datos nustatyti nepavyko.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Vilniaus arkivyskupijos lietuviai kunigai užsienyje // Kviklys Bronius. Lietuvos bažnyčios: Vilniaus arkivyskupija (5 tomo II dalis). – Morkūno spaustuvė: Chicago, 1986 psl. 577