Viktoras Cojus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Viktoras Cojus
Виктор Цой
Biografija
Pilnas vardasViktoras Robertovičius Cojus
Gimė1962 m. birželio 21 d.
Leningradas, TSRS
Mirė1990 m. rugpjūčio 15 d. (28 metai), netoli Ķesterciems kaimo, Latvija
Žanrairokas, new wave, pankrokas, post-punk
Veiklapoetas, dainininkas, gitaristas, kompozitorius
Aktyvumo metai1982—1990
Įrašų kompanijaAnTrop, Melodija
Susijusi veiklaKino

Viktoras Robertovičius Cojus (rus. Ви́ктор Ро́бертович Цой; 1962 m. birželio 21 d. Leningradas – 1990 m. rugpjūčio 15 d. netoli Ķesterciems kaimo, Latvija) – Sovietų Sąjungos roko muzikantas, dainų autorius ir atlikėjas. Roko grupės „Kino“ įkūrėjas ir grupės lyderis. Grupėje Cojus dainavo, grojo gitara, rašė dainoms muziką ir žodžius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Cojus gimė Leningrade, Sovietų Sąjungoje, fizinio lavinimo mokytojos Valentinos Gusevos Cojos (1937 m. sausio 8 d. – 2009 lapkričio 28 d.) ir korėjiečių kilmės inžinieriaus Roberto Maksimovičiaus Cojaus (g. 1938 m. gegužės 5 d.) šeimoje.

19741977 m. mokėsi meno akademijoje Leningrade.

Mirtis automobilio avarijoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 Crystal Clear app help index.svg  Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos medžiagos kelia abejones.
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose.

1990 m. rugpjūčio 15 d. Viktoras Cojus žuvo automobilio avarijoje. Jo žūtis apipinta mįslėmis, apie ją sukurtas ne vienas dokumentinis filmas. Avarija įvyko kelio SluokaTalsai (Latvija) 35-ajame kilometre, keliasdešimt kilometrų nuo Jūrmalos. Pagal oficialią versiją, Cojus užmigo prie vairo, kai automobilis Moskvich-2141 skriejo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su autobusu Ikarus. Tačiau faktai, kad Viktoro Cojaus automobilis po avarijos iš karto buvo nuvežtas milicijos ir dingo be žinios, leidžia spėti, jog tai buvo „klasikinė“ KGB organizuota avarija. Viktoras Cojus liko žvaigždė, kad ir kaip jo gyvenimą bandė sutrumpinti piktavaliai. Po avarijos grupė išleido paskutinį albumą įrašytą iki grupės lyderio žūties ir pavadino jį Чёрный Альбом (Juodasis albumas).


Commons-logo.svg

Vikiteka