Vikiprojekto aptarimas:Straipsnių tvarkymas/archyvas 2006-2017

Page contents not supported in other languages.
Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Dėl nesutvarkytų straipsnių[redaguoti vikitekstą]

Beveik kas dien dalį laiko wikipedijoje skiriu naujausių keitimų peržiūrai ir nesutvarkytų straipsnių (cleanup, nocontext, pov) tvarkymui ar bent žymėjimui. Kai kurie žmonės tai daro dar aktyviau ir skiria tam dar daugiau laiko. Laiko, kuris galėtų būti panaudotas straipsnių rašymui. O didelio progreso nesimato.

Yra viena, kai taisomos klaidos, padarytos netyčia, naujoko iš nežinojimo, tingėjimo skaityti wikipedijos taisykles ar kitų priežasčių. Nėra big deal wikizuoti straipsnį apie muzikos grupę, kurį parašė jos entuziastas, ar ištaisyti gramatines klaidas penktoko straipsnyje apie savo mokyklą. Nėra didelė problema ištrinti Juozuko iš Kybartų straipsnį apie jo draugų būrį, garaže lošiantį kortomis.

Tačiau vartotojai, tiesiog tvindantys wikipediją tokiais straipsniais, jau yra problema. Reikia skirti laiko vaikščioti iš paskos ir tvarkyti praktiškai kiekvieną jų straipsnį, ar bent jau peržiūrėti - tikrai kiekvieną. Kitaip wikipedija labai greitai būtų paversta tiesiog savartynu. Nemėgstu kalbėti abstrakčiai, tad konkretūs dabartiniai pavyzdžiai yra T, rašantis kratinius iš ekonomikos srities, ir anonimas, rašantis apie religijas ir žmogaus ydas (o gal tai keli skirtingi anonimai, nežinau). Svarbiausia, kad turbūt tai nėra piktybiški vandalai, o tiesiog jokių straipsnių rašymo įgūdžių (o dažnai ir lietuvių kalbos įgūdžių:) ) neturintys vartotojai. Džiugu, kad yra žmonių, skiriančių laiką vaikščioti paskui juos, tačiau būtų dar džiugiau, jei jie (ir aš pats) tą laiką galėtų skirti straipsnių rašymui ar pildymui. Siūlau iš esmės apsvarstyti šią problemą ir jos sprendimo būdus. --Nomad 17:01, 25 Rugsėjo 2006 (EEST)

Pasiūlymai[redaguoti vikitekstą]

Kaip dalis sprendimo galėtų būti super-aktyvių anoniminių IP blokavimas paliekant galimybę prisiregistruoti (ir aprašant šią galimybę blokavimo komentare). Tokiu būdu bent jau bus įmanoma reikšti pastabas. Tačiau tai be abejo neišpręs problemos, tik "lokalizuos". Su prisiregistravusiais dalyviais galima mėginti paprastą taktiką - šabloną su abstrakčiai aprašyta problema ir perspėjimu, kad jei nebus matomo progreso, dalyvio veikla gali būti sustabdyta. Aišku piktokai čia gautusi, bet nežinia kaip kitaip. knutux 17:07, 25 Rugsėjo 2006 (EEST)

Sakyčiau dar galima kentėti :). Blokavimas tik kraštutinė priemonė, kai nepadėtų daugybė įspėjimų. O aktyvumas nėra blogai, tuo labiau kai jis teigiamo pobūdžio. --Atlantas 17:25, 25 Rugsėjo 2006 (EEST)
Kai kurie vartotojai turi dinaminius IP, tad blokavimas nepadės. Dėl šablono pritariu. Dar siūlau po kažkokios ribos tokių dalyvių straipsnius tiesiog pradėti trinti, užuot žymėjus {{beviltiškas}} o paskui žaidus redagavimo karus, kai šią žymę nuiminėja pataisę dvi raides. Atlantai: vikipedijos šiukšlinimo aktyvumas tikrai nėra teigiamo pobūdžio, kaip bežiūrėsi. --Nomad 17:34, 25 Rugsėjo 2006 (EEST)

Žymių smulkinimas[redaguoti vikitekstą]

Dar keli pasiūlymai dėl sparčiai augančios cleanup straipsnių kategorijos ir darbų pasidalijimo.

 1. Skaidyti į atskiras kategorijas pagal pobūdį: copy/paste, nocontext, etc. Trūkumas - kategorijos kiek dirbtinės, dažnai persiklos, be to reikės įsidėmėti nemažai skirtingų skydelių. Pasidalinti darbus irgi ne taip lengva bet jau geriau nei dabar.
 2. Skaidyti į atskiras kategorijas pagal temą, analogiškai kaip skaidomi stub. Šiuo atveju vikiprojekto tvarka dalyviai (ar bet kokie kiti naudotojai) galėtų apsiimti prižiūrėti savo mėgstamas sritis ir jas tvarkyti.
 3. Pasidalinti cleanup kategoriją pagal raides, pavyzdžiui, aš kartą per savaitę patikrinu A - D. Trūkumas - su, pvz., rastais fizikos ar chemijos straipsniais vargiai žinočiau ką daryti, jei tik jie nėra visai beviltiški ar panašiai. Šių sričių neišmanau ir vis tiek turėčiau palikti kaip yra.

Palikti kaip yra negalima, nes nesutvarkytų straipsnių tik daugėja. --Nomad 12:08, 2007 Balandžio 24 (EEST)

Šiaip jau senokai svarstau, kad gal reiktų pertvarkyti specialių simbolių skiltį (kur yra po redagavimo langu) pagal vokiškos ir kai kurių kitų vikipedijų pavyzdį - vietoj dabartinio pilno sąrašo turėti iššokantį sąrašą (dropdown) su pasirinkimais "Specialūs simboliai", "Lietuviškos raidės", "Kitų kalbų raidės", "Vikisintaksės elementai", "Tvarkymo žymės", "Licencijų žymės" ir panašiai, tada ta skiltis žymiai sumažėtų, bet protingai naudojant tą iššokantį sąrašą galima sutalpinti daug visokių simbolių ir žymių, kurių nebereiktų prisiminti. Tokio darymo trūkumai - šiek tiek reikia įdėti darbo (apgalvojimui, taip pat skriptų ir stilių dėliojimui) beigi atrodys nebe taip gražiai kaip dabar. Tačiau informacijos tilps žymiai daugiau ir užims mažiau vietos, taigi kai kurie redaguojantys galės pamatyti ir žemiau esančius patarimus bei perspėjimus. knutux 12:18, 2007 Balandžio 24 (EEST)
Manau, reikia taip ir daryti. O cleanup siūlau skirstyti pagal temas tokiu būdu: jei kuris nors naudotojas apsiima tvarkyti kažkokios srities cleanup'us, jis sukuria atitinkamą šabloną, pvz. arch-cleanup architektūros straipsniams, geriau, kad pradžia būtų tokia pati, kaip stub'ų, mažiau painiavos. Taip pat sukuria atitinkamą subkategoriją. --Nomad 13:17, 2007 Balandžio 24 (EEST)

Progresas[redaguoti vikitekstą]

Kas pasikeitė:

 • Knutux sukūrė įspėjimo šabloną aukščiau aprašytam naudotojų tipui.
 • Nomad pradėjo be papildomų žymių ar įspėjimų trinti pasikartojančius to paties naudotojo beviltiškus ar nesutvarkytus straipsnius.

Kova su savireklamomis[redaguoti vikitekstą]

Wikizine radau labai gerą linką į vieno Wikimedia Foundation atstovo pasisakymą apie kovą su savireklaminiais straipsniais (http://article.gmane.org/gmane.org.wikimedia.foundation/10888). Tam laiške labai teisingai rašo, kad kovoti su bet kokiais bandymais dėti savireklaminę neenciklopedinę medžiagą reikia griežtai ir nėra būtina laikytis formalių procedūrų - jei akivaizdu, kad reklamuojama menkai žinoma "geriausia savo srities" firmelė, reikia straipsnį iškart trinti, o pakartotinai dedant - blokuoti ir dėjiką. Taigi, esant reikalui šis laiškas gali tapti moraline parama tais momentais, kai užplūsta savireklaminių straipsnių banga. knutux 18:06, 4 Spalio 2006 (EEST)


Reikia kur nors aiškiai didelėm raidėm parašyti, kad angliška wikipedija negali būti šaltinis straipsniui lietuviškoje wikipedijoje, ne ką daugiau kaip ir lietuviškas straipsnis gali būti šaltinis angliškam. Galima imti anglišką straipsnį ir išversti į lietuvių kalbą, tačiau jei kažkuris teiginys ar visas straipsnis reikalauja šaltinių pagrindimui (pvz., jautri tema, abejotini faktai, abejotinas neutralumas) - autoriaus atsakomybė iškasti ir pateikti tuos šaltinius arba išimti abejotinas dalis. Tai padaryti ne taip jau sunku, nes angliškos wiki straipsniuose tie šaltiniai dažniausiai būna nurodyti, tereikia verčiant straipsnį nepatingėti juos bent peržvelgti, neapsiriboti tuo, kas parašyta pačioje wiki. --Nomad 22:22, 4 Spalio 2006 (EEST)

kaip dažnai pasitaiko nuotraukų atžvilgiu dedama nuoroda į šaltinį kad ir anglišką wiki ten yra nuoroda į kažkokį kitą šaltinį. 90 procentų jų tvarkingi. Tačiau nuorodos vedančios iš pradžių pvz į rusišką wiki, o iš ten į kitą, pamatai kad akivaizdžiai pažeistos autorių teisės ar nuorodos neatinka tikrovės--Qwarc 23:58, 4 Spalio 2006 (EEST)

Antagonistai ir Protagonistai[redaguoti vikitekstą]

Kokie lietuviški šių sąvokų atitikmenys? Teigiami veikėjai ir neigiami veikėjai? --Nomad 18:55, 5 Spalio 2006 (EEST)

Vikipediškumo kriterijai[redaguoti vikitekstą]

Manau reikia atsisakyti nuostatos, kurią Ooom surašė Wikipedia:Vikipediškumo kriterijai, kad straipsnio buvimas didesnėse vikipedijose yra argumentas turėti analogišką straipsnį lietuviškoje, nes tuo remdamasis jis prikūrė gausybę beviltiškų ir beprasmiškų straipsnių.Dirgela 06:53, 6 Spalio 2006 (EEST)

Be jokios abejonės. Kaip jau minėjau, kitos vikipedijos lietuviškajai gali būti toks pats rodiklis, koks lietuviškoji - kitoms. Iš šios nuostatos išplaukia taip pat, kad jei straipsnio nėra lietuviškojoje, tai ir iš angliškos reikia ištrinti? :) --Nomad 06:55, 6 Spalio 2006 (EEST)
Tuo labiau, kad ten suformuluota visiškai absurdiškai: Jei kokia nors sąvoka minima Didžiojoje (kurioje yra virš 100 000 straipsnių) Vikipedijoje ar kitose analogiškose enciklopedijose, tai gali būti laikoma svarbiu įrodymu, kad straipsnis atitinka vikipediškumo reikalavimus. Išplaukia, kad jei aš parašysiu turiningą straipsnį "Nanotechnologijos - tai tokie mažiukai robotukai visokie xexe" jis automatiškai jau turi vieną įrodymą, kad atitinka vikipediškumo kriterijus - nes sąvoka nanotechnology neabejotinai minima angliškoje wiki. Beviltiškas absurdas.--Nomad 06:59, 6 Spalio 2006 (EEST)
Pritariu, kol tos taisyklės apie "didžiasias" Vikipedijas laikomasi aklai, iš jos daugiau žalos, nei naudos, tai geriau atsisakyt. knutux 07:40, 6 Spalio 2006 (EEST)

Medicininiai straipsniai ir šaltiniai[redaguoti vikitekstą]

Manau, medicininiai straipsniai yra viena iš jautriausių sričių ir privalo turėti šaltinius, visi. O ypač - tie, kuriuose duodami kažkokie patarimai, pavyzdžiui, pirmoji pagalba nudegus. Nekalbant apie tai, kad neaiškios kilmės patarimai gali dar labiau pabloginti padėtį, nutylėti medicininiai patarimai taip pat yra potencialiai pavojingas dalykas. Skaitytojas privalo matyti nuorodą į šaltinį, kad galėtų nueiti ir paskaityti pats.
Nekalbant jau apie pačią žalą sveikatai, mažiausiai ko reikia wikipedijai, tai straipsnio laikrašty su antrašte "Sieros rūgštim apsideginęs žmogus vos nemirė, vadovaudamasis neaiškios kilmės patarimais wikipedijoje, laisvojoje enciklopedijoje". --Nomad 20:39, 7 Spalio 2006 (EEST)

Tas pats galioja ir teisiškai ar mediciniškai narkotikais laikomoms medžiagoms, kitoms potencialiai pavojingoms ar kontraversiškai vertinamo pavojingumo medžiagoms. --Nomad 00:23, 8 Spalio 2006 (EEST)

Naujesnis etapas[redaguoti vikitekstą]

Gal vertėtų šiame projekte įdėti ir linkus į tvarkytinų straipsnių sąrašus? Pvz., Statistika ir progresas skyriuje:

Ir sąrašus peržiūrėti būtų patogiau ir naujokai nesikankintų ieškodami. Viobio 22:40, 2007 lapkričio 28 (EET)

Žinoma. --Nomad 23:37, 2007 lapkričio 28 (EET)

Tikriausiai šitas straipsnis yra beviltiškas, nes atnaujinamas tikrai retai, nematau prasmės dėti čia informacijos apie sutvarkytus straipsnius. Siggis 23:11, 2008 vasario 1 (EET)

Būtų gerai, kad šis puslapis būtų labiau "reklamuojamas", matau daug nesutvarkytų straipsnių, juk yra kas galėtų tvarkyti straipsnius. Siggis 23:18, 2008 vasario 1 (EET)

Gal norėtum užsiimti šio projekto tvarkymu? Čia Nomad užsiėmė jį daryti, bet kažkur dingo. O aš tai per kitus reikalus pamirštu čia užsukt:( * Hugo ¿díme? 23:37, 2008 vasario 1 (EET)

Galėčiau prižiūrėti šitą puslapį ir tuo pačiu žiūrėti, ar straipsniai "tvarkingi". Siggis 23:45, 2008 vasario 1 (EET)

Tuomet puiku:) * Hugo ¿díme? 10:42, 2008 vasario 2 (EET)

Netvarkingų žymėjimas[redaguoti vikitekstą]

Būtų neblogai, jei pažymėjus netvarkingus straipsnius būtų aptarime užsiminta, kodėl jis netvarkigas. Katik tvarkiau Paleolitą ir vieintelis negeras dalykas kuri radau buvo nesudetos wiki nuorodos i kitus straipsnius Uzlaisva marsa 16:14, 2008 vasario 7 (EET)

Ilgai netvarkomi straipsniai[redaguoti vikitekstą]

Kadangi mėgstu tvarką, matau, kad nesutvarkytų straipsnių sąraše pilna straipsnių, kurie netvarkomi labai ilgai. Iš tikrųjų kai kurie straipsniai, pvz., CIAM, yra, mano nuomone, beviltiški, kad būtų sutvarkyti. Ar ne laikas apsispręsti, kad, pavyzdžiui, netvarkingi straipsniai turėtų būti sutvarkyti, pavyzdžiui, per 3 mėnesius, o akivaizdžiai sunkiai sutvarkomi straipsniai žymimi beviltiškais arba trinami? Aišku, jei tai prieštarauja Vikipedijos taisyklėms, tai tegu būna sau ir toliau. Siggis 19:54, 2008 balandžio 4 (EEST)

Kažkada buvo mėginimų įvesti tokius straipsnių kilimo skydelių karjeros laiptais terminai ([1]), bet vėliau tie terminai matyt kad netyčia pradanginti. O turėti tokius netvarkomų straipsnių perkėlimo iš vienos kategorijos į kitą (prastesnę) terminus tai tikrai verta. knutux 13:55, 2008 balandžio 7 (EEST)

Pasvarstymai[redaguoti vikitekstą]

Praėjus pusei metų nuo projekto pradžios, matau, atėjo laikas padiskutuoti apie šio projekto tolimesnę eigą. Kad jis toks reikalingas, tikriausiai niekas neabejoja. Siūlau apsvarstyti dėl projekto priežiūros (pvz., statistikos atnaujinimo, dalyvių aktyvumo įvertinimo ir pan.). Dabar siūlau pereiti prie skatinimo ne už savaitės tvarkymus (Savaitės tvarkytojų ordinai), o už, pvz., "Aktyviausias tvarkytojas", "Lietuvių kalbos žinovas", "Beviltiškų gelbėtojas" ir pan., t. y., apimti daugiau sričių ir kitiems bus įdomiau ir ne taip nuobodu čia tvarkytis. O statistiką siūlau keisti, pvz., kiekvieno mėnesio pradžioje (pagalbininkus, dalyvius ir kt., aišku, paskatinant priklausomai nuo aplinkybių iš karto, o ne po mėnesio...) Šis siūlymas gimė dėl to, kad projekto pagalba šiek tiek apsivalėm, bet, deja, aktyvių dalyvių irgi labai sumažėjo, nors jų vis dar reikia tvarkyti ir tobulinti naujokų (ir ne tik) ir anonimų straipsnius (čia neįtraukiu kovos su vandalais). Siggis 19:38, 2008 birželio 13 (EEST)

Dar vienas pasiūlymas: sujungti projektus Wikipedia:WikiProject Tvarka ir Wikipedia:WikiProject Cleanup į vieną didelį projektą - tai ir visi, kurie nori prisidėti, galės visą norimą informaciją (pvz., apie tvarkytinus straipsnius, paveikslėlius be licencijų ir t. t.) pasiekti iš vienos vietos ir tai tik pagerintų bendrą tvarkymo kokybę. Siggis 20:01, 2008 birželio 13 (EEST)
Manau reikėtų šiuos projektus apjungti. Nors iš tikrųjų šiame projekte yra parašyta, kad Šis projektas yra vikiprojekto Tvarka dalis, todėl manau, tuo jungtiniu projektu turi ir tapti vikiprojektas Tvarka, tam tereikia atitinkamai tą projektą papildyti. Na o daliniai projektai visada gali papildomai egzistuoti. --Vpovilaitis apt. 15:14, 2008 rugpjūčio 22 (EEST)

Eurolygos 2008-2009 m. sezono A grupės straipsnį sutvarkiau...

Galite įsirašyti į lentelę. --Homo 19:21, 2008 lapkričio 16 (EET)


Pabandžiau sutvarkyti kortų žaidimo Ramsas puslapį, nes buvo labai nepatogu skaityti. Ar pakankamai sutvarkytas ar ne, paliksiu spręsti jums. -- S. K. 2014-04-21

6 kartus savaitės tvarkytojas[redaguoti vikitekstą]

Kokį čia dabar ordiną suteikti Andrjusgeo už 6 kart savaitės tvarkytoją?--Tocekas 18:04, 2008 gruodžio 2 (EET)

Gal reikėtų panaudoti šį arba šį paveikslėlį? Būtų galima įrašyti kiek kartų naudotojas tapęs savaitės tvarkytoju. --Homo 18:19, 2008 gruodžio 2 (EET)
Jei atsiras poreikis, sukursime atskirus ordinus ir didesniam nei 5 savaitės skaičiui., juk taip parašyta apdovanojimų skiltyje? :)--Spaiderisaptarimas 18:26, 2008 gruodžio 2 (EET)
Abejoju, ar kas juos kurs... :) --Homo 18:26, 2008 gruodžio 2 (EET)

Ar ne lengviau kai kuriuos iš kart taisyt vietoje žymėjimo?[redaguoti vikitekstą]

Kaip suprantu kai kuriuos straipsnius pažymit nesutvarkytais vien dėl to, kad jie neturi nuorodų į tą straipsnį kitomis kalbomis arba nepriskirti kategorijai. Siūlau tokiais atvejais vietoje žymėjimo tiesiog įdėti tas nuorodas ar kategoriją, nes tai užtruktų gi tik kelioliką sekundžių ilgiau. Tired time 22:57, 2009 balandžio 4 (EEST)

Na, nevisi naudotojai turi noro ar galimybių sutvarkyti tokį straipsnį, tačiau tokį pažymėti būtina, kad jį būtų galima sutvarkyti vėliau arba, kad autorius atkreiptų dėmėsį, jog su jo straipsniu ne viskas tvarkoje. Be to, daugelyje tvarkytinų straipsnių toli gražu trūksta ne tik nuorodų, bet ir reikia tvarkyti stilių ar gramatiką, kas nėra labai jau lengvas darbas. 23:00, 2009 balandžio 4 (EEST)

Straipsnių užbaigimas[redaguoti vikitekstą]

Pradžia atrodo gerai, projekto tikslai manau apibūdinti puikiai. Kaip suprantu, projekto puslapis turėtų atrodyti kaip sąrašas straipsnių, kuriuos reikia praplėsti ir nuorodos į naujausius praplėstus straipsnius? O skatinimo sistema? Be ordinų skyrimo, patekimo į savaitės straipsnio rubriką, tapimą vertingu ar pavyzdiniu straipsniu daugiau kaip ir nėra?

Ta-Ntalas 21:08, 2009 sausio 11 (EET)

Dar galima įtraukti siūlymą „ką pradedi – pabaik“ į welcome žinutę naujokams bei kaip rekomendaciją į visokias taisykles ir pagalbos sritį tinkamose vietose. Iš tavo minėtų savaitės straipsnis yra labai puikus dalykas. Pamenu kai būdamas čia visiškas naujokas sukūriau pirmąjį savo Vikipedijos straipsnį jis iškart pateko į titulinį puslapį (ne todėl kad buvo ypač geras (nors išbaigtas), bet todėl, kad tuo metu nebuvo daug iš ko rinktis). Tai suveikė kaip labai stiprus paskatinimas :))) Visi tie ordinai... nežinau man jie nelabai rimtai atrodo dalijami už bet ką bet kam, tai ir nuvertėjo.

Sąrašas plėstinų straipsnių yra nerealu vien todėl, kad jame būtų apie 98% visų Vikipedijos straipsnių. Galima nebent imti ir nominuoti plėtimui kažkuriuos atskirai parinktus (tam sukūriau alternatyvią savaitės iniciatyvą). O naujausius išplėstus kažkur surašinėti reikia, matysis progresas ir tai taip pat veiks kaip paskatinimas. Aš taip manau. --Nomad 21:51, 2009 sausio 11 (EET)

Na, taip vesti sąrašus gal ir nereikia, tai daroma kitur, pagal sritis. Tačiau kaip nukreipinėti žmones? Idealiausia turbūt būtų nuoroda tituliniame puslapyje, kažkur šalia savaitės iniciatyvos. Nelabai įsivaizduoju kaip turėtų atrodyti projekto puslapis... Ta-Ntalas 22:31, 2009 sausio 11 (EET)

Pagalvokim kaip čia geriausia būtų --Nomad 23:29, 2009 sausio 11 (EET)

Straipsnių tobulinimas[redaguoti vikitekstą]

Siūlau sukurti ir naudoti skydelį, žyminti savaitės tobulinimo straipsnį. Kadangi vieenas straipsnis turi būti tobulinamas savaitę, galbūt tai būtų naudinga :) – Andrius // 08:42, 2009 sausio 12 (EET)

Manau, kad reikėtų nuorodos į šią iniciatyvą tituliniame puslapyje. Ta-Ntalas 13:07, 2009 sausio 13 (EET)

Jau ir pats norėjau siūlyti, bet kaip matau pavėlavau :).--...Spaideris...aptarimas 17:42, 2009 sausio 18 (EET)
Gal ir neblogai būtų. Kur konkrečiai? Ar vietoje ko? --Nomad 17:43, 2009 sausio 18 (EET)
Aš manau, kad būtų galima tarp rinktinės iliustracijos ir savaitės iniciatyvos. Gal nereikia cituoti straipsnio, užtektų tiesiog „Šios savaitės tobulinimo straipsnis - xxxxx. Visi kviečiami prisidėti prie straipsnio tobulinimo“.--...Spaideris...aptarimas 17:37, 2009 sausio 19 (EET)

Pirmoji savaitė[redaguoti vikitekstą]

Liko valanda iki pirmojo bendradarbiavimo (Vabalai) pabaigos. Kviečiu visus dalyvavusius išsakyti savo nuomonę ir įvertinti, kaip pavyko. Galėsime į tai atsižvelgti kitais kartais, tobulėjimui ribų nėra :) Aš pats šią savaitę vertinčiau gerai (tarkim 8/10), turint omenyje, kad tai pirmas blynas. Vienas pastebėjimas: buvo pasiūlymas Inuse šabloną naudoti toje straipsnio dalyje, kurią redaguoji. Kad kitas žmogus tuo pat metu galėtų ramiai redaguoti kitą straipsnio dalį (irgi užsidėjęs inuse). Tam reikėtų, kad žmonės būtų atidūs, vienu metu redaguotų vieną sritį, na ir kad nuo pat pradžių būtų maždaug sugalvota straipsnio strūktūra ir sukurtos tos sritys. --Nomad 20:09, 2009 sausio 18 (EET)

Na iniciatyva pavyko tikrai neblogai, galima siūlyti į vertingus straipsnius (į pavyzdinius mano nuomone netinkamas dėl gausos raudonų nuorodų). * Hugo ¿díme? 20:16, 2009 sausio 18 (EET)
Man rodos, iniciatyva pavyko. O dėl siūlymo į vertingus palaukit, noriu dar peržiūrėti straipsnį ir papildyti, jei dar kažko trūksta. Anksčiau nebuvo laiko. Ta-Ntalas 00:02, 2009 sausio 19 (EET)
Jei straipsnis įtraukiamas į vertingus, tai jau nereiškia, kad negalima jo pildyti :) O šiaip, manau iniciatyva vykusi, turint galvoje, kaip straipsnis atrodė prieš iniciatyva, ir kaip atrodo dabar: skirtumas. Belieka tikėtis tokio aktyvumo ir kitom savaitėm :) – Andrius // 00:26, 2009 sausio 19 (EET)

Dėl iškėlimo į titulinį[redaguoti vikitekstą]

Manau, kad reiktų tituliniame puslpayje nuorodos į šią iniciatyvą. Kažkur šalia Savaitės iniciatyvos. Ta-Ntalas 13:38, 2009 vasario 3 (EET)

Viskas, išsikvėpė? Ta-Ntalas 18:04, 2009 vasario 10 (EET)
O taip. Kai pačios iniciatyvos iniciatorius nerodo jokio susidomėjimo, bei neįdeda jokio indėlio, o tik kažko trokšta iš kitų, tai taip ir būna. --Vpovilaitis apt. 18:14, 2009 vasario 10 (EET)
Taigi... Bet aš siūlau Ta-Ntalui pabandyti perimti šį projektą, manau, jis sugebėtų jį kuruoti. Gal reikia susitarti su Nomad, bet jis turbūt neprieštaraus.--...Spaideris...aptarimas 13:46, 2009 vasario 21 (EET)
"Neperimsiu - neturiu laiko pakankamai. Ta-Ntalas 15:39, 2009 vasario 21 (EET)

Atgaivinimas[redaguoti vikitekstą]

Pabandome atgaivinti projektą? Galėtume tobulinti ne vieną straipsnį, o, pavyzdžiui, siaurą grupelę. Ką manot? Mefisto215 21:39, 2009 balandžio 2 (EEST)

Teoriškai galima, tačiau praktiškai manau, kad nebus kas pildys. Ta-Ntalas 11:36, 2009 balandžio 3 (EEST)

Galima pabandyti... Pradžiai reikėtų pakeisti titulinį puslapį malonesniu, kad priviliotų naudotojus darbui, propaguoti aktualias temas jaunimui. Mefisto215 14:28, 2009 balandžio 3 (EEST)

Keisti titulinį puslapį? Kada tai buvo daryta paskutinį karą? Ta-Ntalas 15:29, 2009 balandžio 3 (EEST)

Aš kalbu apie šiuo projekto titulinį, jis pernelyg apkrautas tekstu, taisyklėmis. Reikėtų įdėti kokį paveikslėlį, patrauklų šabloną. Mefisto215 20:19, 2009 balandžio 3 (EEST)

Pagalvojau, kad jei gaivinti vertėtų pakeisti tobulinimui skirto straipsnio rinkimo tvarką. Galima būtų kiekvienai savaitei parinkti tokį straipsnį, kuris atspindėtų tos savaitės kažkokią sukaktį, žymaus žmogaus gimimo/mirimo metines ar kokį vykusį/vykstantį įvykį ir panašiai. Gal tada projektas patraukles atrodytų. Ta-Ntalas 13:36, 2009 balandžio 8 (EEST)

Sveiki manau, kad pažiūrėjus kaip išplėstas straipsnis Vabalai, tikrai norėtųsi, kad projektas gyvuotų, be to patvarkiau dizainą - dabar ir akiai maloniau... --Gamtininkas apt. 13:11, 20 rugsėjo 2009 (EEST)Atsakyti[atsakyti]

Pirmas iniciatyvos straipsnis buvo patobulintas. Antram sukurti keli šablonai. Trečias - penktas liko be dėmesio. Jei nėra vykdančių projektą, jis neturi vertės. Ta-Ntalas 09:00, 21 rugsėjo 2009 (EEST)Atsakyti[atsakyti]


Gaivinimas 2[redaguoti vikitekstą]

Ketinu atgaivinti šį projektą, tad jei turit konkrečių idėjų, ką reikėtų keist, rašykit --Nomad 14:17, 21 spalio 2010 (EEST)Atsakyti[atsakyti]

Kitai savaitei straipsnis bus Burgeso skalūnai, kas nori lai prisideda, kas nenori ne. --Nomad 15:58, 24 spalio 2010 (EEST)Atsakyti[atsakyti]

Džiugu girdėti, kuo galėsiu, prisidėsiu, tačiau nesu itin aktyvus šiuo metu, tad apstumo nesitikėkite. Mefisto215 20:41, 24 spalio 2010 (EEST)Atsakyti[atsakyti]

Pasinaudosiu Tantalo pasiūlymu, šią savaitę bandykime išplėsti Heloviną. --Nomad 12:29, 1 lapkričio 2010 (EET)Atsakyti[atsakyti]

Projektas sunkiai randamas, reiktų kokios nuorodos pagrindiniame puslapyje. Ta-Ntalas 10:06, 2 lapkričio 2010 (EET)Atsakyti[atsakyti]

Siūlomi pakeitimai[redaguoti vikitekstą]

 1. Manau sudėtingi nominavimai ir balsavimai nėra reikalingi. Geriausia, kad straipsnį tobulinimui išrinktų šio projekto kuratoriai (2-3 žmonės), patys jį tobulintų ir pildytų, o kiti - nori prisijungia, nenori neprisijungia. Žinoma, bet kas galės siūlyti straipsnius šiam reikalui, tačiau tie pasiūlymai niekuo neįpareigoja, lemiamas žodis projekto kuratorių. Taip būtų išvengta daug terlionių ir gaišaties. Pasitarti dėl straipsnių kuratoriai gali čia ar skype kanale ar panašiai. --Nomad 14:22, 21 spalio 2010 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
 2. Reikia dar bent poros žmonių kurie norėtų skirti laiką šiam reikalui, taip pat domėtųsi labai įvairiomis sritimis ir norėtų kas savaite pildyti straipsnį iš labai įvairių sričių ;) --Nomad 14:22, 21 spalio 2010 (EEST)Atsakyti[atsakyti]

Siūlomas naujas laikotarpis[redaguoti vikitekstą]

 • Siūlyčiau keisti į mėnesio tobulinimą, realiau būtų galima prisidėti. Ypač, jei prie projekto prisidės tik keli žmonės. Ta-Ntalas 12:38, 28 spalio 2011 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
  • Aš tai labai norėčiau atgaivint šitą projektą, nes mano nuomone kokybė visada svarbiau už kiekybę. Tačiau paskutinius pora kartų atrodo prisidėjau aš vienas.... o pats vienas straipsnius galiu tobulinti ir be specialaus projekto :) --Nomad 12:40, 28 spalio 2011 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
   • Tai sutvarkyk projektą ir pareklamuok, gal ir atsiras kas prisideda. Paviešink bendruomenės puslapyje, skype kanale, asmeniškai galima kviesti vartotojus, eilute viršuje. Gal potencialūs dalyviai tiesiog nieko apie šį projektą nežino. Ta-Ntalas 12:48, 28 spalio 2011 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
    • Pažiūrėsiu, jei rasiu laiko šį ar kitą savaitgalį, pamėginsiu ką nors padaryti. --Nomad 13:52, 28 spalio 2011 (EEST)Atsakyti[atsakyti]


Pirminis projektas[redaguoti vikitekstą]

Pradžiai, kol niekas neįsivažiavę, galime daryti paprasčiausiai taip.

 1. Kas nori prisidėti prie projekto, užsirašo čia kur nors sąrašiuke. Kad matytųsi nuolatinių dalyvių skaičius. Nebūtina (t.y. prisidėti galima ir neužsiregistravus) bet pageidautina.
 2. Kas nori, siūlo kokį nori straipsnį išplėtimui ir ištobulinimui. Gali siūlyti bet kuris Vikipedijos dalyvis. Siūlytojas neprivalo prisidėti, tačiau būtų gerai, kad motyvuotų pasiūlymą (pvz.: "labai svarbi tema tačiau mažas straipsnis", "po mėnesio bus su šiuo str. susijusi proginė šventė", "yra daug susijusių straipsnių, kurių pilnam supratimui reikia išplėsti šį (pvz. daug apie tenisininkus tačiau beveik neaprašyta kas tas tenisas)" ir pan.) motyvacija gali būti iš esmės bet kokia.
 3. Projekto dalyviai iš esamų siūlymų pasirenka vieną straipsnį ir tvarko jį kol nusprendžia, kad baigta. Tada tvarko kitą. Jokio laiko limito. "Baigta" gali reikšti ir "jau papildytas ir sutvarkytas maksimaliai kiek įmanoma", bet ir "visiems atsibodo, imam kitą" :)
 4. Kurį straipsnį tvarkyti galima nuspręst tiesiog pasitarimu. Jei išryškėja, pvz., dvi grupės, labai norinčios artimiausiu metu tvarkyti skirtingą straipsnį, galima tvarkyti ir du vienu metu, jokių problemų.

Sutvarkę tokiu būdu kelis straipsnius, matysime kaip einasi, ar yra prisidedančių, kiek vidutiniškai užima laiko sutvarkyt vieną straipsnį ir panašiai. Tuomet galėsime, jei reikės, pakeisti sistemą. Ką manai. --Nomad 18:47, 30 spalio 2011 (EET)Atsakyti[atsakyti]

Atrodo geras variantas. Ta-Ntalas 09:47, 1 lapkričio 2011 (EET)Atsakyti[atsakyti]

Skaitinėju angliškos vikipedijos panašius projektus ir bandysiu pritaikyti jų patirtį pas mus. Labiausiai vertas dėmesio atrodo šis:

--Nomad 20:14, 11 lapkričio 2011 (EET)Atsakyti[atsakyti]

Sutvarkytas straipsnis "Rytai-Rytai"[redaguoti vikitekstą]

Sutvarkiau, perkeldamas išorines nuorodas į straipsnio pabaigą. Tačiau iš tiesų jos abi rodo į tą patį interneto tinklapį, bet "Nuorodose" matomos kaip du atskiri įrašai. Kaip pakeisti kodą, kad abi išnašos tekste rodytų tik į vieną nuorodą apačioje? Viena iš paprasčiausių minčių - panaikinti antrąją nuorodą visai, tačiau straipsnyje išnašos yra skirtingose vietose, todėl skaitytojas nebūtinai atkreips dėmesį, jog reikia žiūrėti į prieš tai buvusią nuorodą.

Rinrentaro, 2010 liepos 12

Sutvarkytas straipsnis "Vytauto Didžiojo universitetas"[redaguoti vikitekstą]

Kas galėtų patvirtinti, kad atlikti pataisymai jau leidžia nuimti straipsnio kaip "Nesutvarkyto" žymėjimą?

MudzhyJ, 2011 12 12

Sutvarkytas tekstas apie Leoną Balčiūną[redaguoti vikitekstą]

Sutvarkiau tekstą apie Leoną Balčiūną. Kas gali pašalint iš nsutvarkytų sąrašo

Sutvarkytas tekstas apie Liną Pečiūra[redaguoti vikitekstą]

Sutvarkiau tekstą apie Liną Pečiūrą. Nemoku panaikinti tuščių straipsniu (Grupė "Laikas", Grupė "Meteorai", Grupė "Trylika").

Patvarkiau straipsnį Genadijus Linas Vodopjanovas[redaguoti vikitekstą]

Patvarkiau straipsnį Genadijus Linas Vodopjanovas pagal wiki standartus (t.y. pridėjau sąsajų).

Sutvarkytas straipsnis Cgates[redaguoti vikitekstą]

Sveiki, sutvarkėme straipsnį - http://lt.wikipedia.org/wiki/Cgates. Ar galėtų kažkas iš administratorių patvirtinti, kad nebeprašytų sutvarkyti pagal Vikipedijos reikalavimus?

Gyčio Ivanausko teatras -sutvarkyta[redaguoti vikitekstą]

Gyčio Ivanausko Teatro puslapis sutvarkytas http://lt.wikipedia.org/wiki/Gy%C4%8Dio_Ivanausko_teatras

Topo centras[redaguoti vikitekstą]

Sveiki, norime pranešti, kad straipsnis "Topo centras" jau sutvarkytas Topo (aptarimas) 13:32, 2 liepos 2013 (EEST)Atsakyti[atsakyti]

Kad jam dar labai toli iki sutvarkyto --Nomad (aptarimas) 15:16, 2 liepos 2013 (EEST):Atsakyti[atsakyti]

Sveiki, straipsnis apie Topo centrą jau sutvarkytas. 14:39, 12 gruodžio 2013

Sutvarkytas straipsnis: Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė[redaguoti vikitekstą]

Sveiki, sutvarkytas straipsnis Diana Gumbrevičiūtė-Kuzminskienė, pridėti ir šaltiniai: https://lt.wikipedia.org/w/index.php?title=Diana_Gumbrevi%C4%8Di%C5%ABt%C4%97-Kuzminskien%C4%97&action=submit

Laba diena, straipsnyje Modelių tikrinimas ,aš truputį kai ką pakeičiau...

Kur buvo "Papildoma medžiaga" , ten nebuvo kablelių ir gale taško, tai aš uždėjau, ir taip pat "Susijusios technikos" taip pat patvarkiau,ir dar ten smulkmenėlių Prašau. Coca-ColaLukasGamingLT13 (aptarimas)Lukas_GamingLTCoca-ColaLukasGamingLT13 (aptarimas)

Projekto atkūrimas[redaguoti vikitekstą]

Manau, kad projektą reikėtų atkurti, nes jis toks pats svarbus kaip savaitės iniciatyva, be to ir netvarkingų straipsnių daugėja. --Manvydasz (aptarimas) Šis naudotojas džiaugiasi, kad Vikipedijoje jau 179 017 straipsnių !!! 18:29, 10 rugpjūčio 2016 (EEST)Atsakyti[atsakyti]

Siūlau atgaivinti šį projektą, tuomet nereiks straipsnių tvarkymo savaitės iniciatyvų. Veikiausiai projektas nebus itin plėtojamas, bet svarbu, kad atsirastų žmonių, kurie laikas nuo laiko pataisytų tvarkytinus straipsnius. Aš ir pats kartais patvarkau juos, o tai gal privers dažniau prisidėti prie tvarkos palaikymo.--C.C. v C.C. (aptarimas) 10:38, 1 birželio 2017 (EEST)Atsakyti[atsakyti]

Aš už. Taip jau išeina, kad savaitės iniciatyvų metu dažniau kuriami nauji straipsniai nei taisomi/pildomi jau esantys. Kaip dar būtų galima motyvuoti daugiau dėmesio į tvarkymą? Apdovanojimais, kassavaitinėmis sutvarkytų straipsnių ištraukomis pagrindiniame puslapyje? Powermelon (aptarimas) 20:19, 1 birželio 2017 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
Tie apdovanojimai, nors ir tyrimai teigia, kad padeda skatinti dalyvius, bet iš tikrųjų, kaip jau buvo minėta aptarime, straipsnių ištraukos pirmajame puslapyje turėtų pasiteisinti labiau, tik vargu ar kas savaitę atsiras pakankamai gerų straipsnių. Užtektų itin kokybiškus sutvarkytus straipsnius įvertinti kaip „savaitės straipsnius“.--C.C. v C.C. (aptarimas) 21:06, 1 birželio 2017 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
Kuruodamas savaitės straipsnio projektą iš pradžių stengiausi atsižvelgti ir į itin kokybiškus sutvarkytus ar papildytus straipsnius, tačiau tą daryti nėra lengva. Mat visus naujus straipsnius lengva pamatyti spec. sąraše, o išplėstus/sutvarkytus straipsnius sunkiau. Powermelon (aptarimas) 21:26, 1 birželio 2017 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
Pas mane papildomi nustatymai: pažangiai rodomi naujausi keitimai, tai atkreipiu dėmesį į didesnį indėlį, be to, galiu nuo šiol pasiūlyti kai kuriuos straipsnius. Kartais gali pasirodyti du geri straipsniai per savaitę, taip, kad laiką gal vertėtų kartais prailginti iki dviejų savaičių ar pan.--C.C. v C.C. (aptarimas) 21:38, 1 birželio 2017 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
Gal galite plačiau papasakoti, kaip įsijungti pažangiai rodomų naujų keitimų funkciją? Panaudočiau. Powermelon (aptarimas) 09:06, 2 birželio 2017 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
Nustatymai > Naujausių keitimų vaizdavimas > Papildomi nustatymai > pažangiai rodomi naujausi keitimai

Tikrai, kad be šio nustatymo naujausi keitimai atrodo, kaip betvarkė, o su jais 3x ir pan. jei tas pats psl. keičiamas.

Dėkui, dabar naudosiu. Powermelon (aptarimas) 10:43, 2 birželio 2017 (EEST)Atsakyti[atsakyti]
O taisyklės yra taisyklės. Jeigu pasirodo du geri straipsniai – savaitės straipsniu tampa pranašesnis iš jų. Kitą savaitę jau vertinami kitos savaitės straipsniai. Powermelon (aptarimas) 09:06, 2 birželio 2017 (EEST)Atsakyti[atsakyti]