Vikipedijos aptarimas:Abuse filter

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Balsavimas[redaguoti vikitekstą]

Manau gerai būtų, kad Vikipedijoje būtų įdiegta priemonė AbuseFilter. Ją naudoja vis daugiau viki projektų. Ši priemonė leidžia nusakyti tam tikras taisykles atliekamiems pakeitimams, pagal kuriuos, būtų nustatoma, ar atliekamas pakeitimas yra geras ar vandalinis, tokius filtrus naudoja pvz. iš w:en:Special:AbuseFilter galima būtų naudoti filtrus „New user blanking articles“, „Large deletion from article by new editors“, o taip pat kurti savus filtrus pagal kuriuos būtų automatiškai atliekami veiksmai, kurie aprašyti Veiksmai. Ši priemonė yra konfiguruojama ir manau, ją galima prašyti suinstaliuoti taip kaip suinstaliuota en Vikipedijoje, t.y.

GROUP RIGHTS:
Assign the following permissions to all users ('*'):
abusefilter-view
abusefilter-log
abusefilter-log-detail

Assign the following permissions to a dedicated group 'abusefilter':
abusefilter-modify

Assign the following changeable groups
SYSOPS can add/remove the abusefilter group.

Leave the following permissions unassigned for now:
abusefilter-private

AVAILABLE ACTIONS:
Set $wgAbuseFilterAvailableActions to array( 'flag', 'throttle', 'warn',
'disallow', 'blockautopromote' );

That is, the permissions 'block' (6 - lietuviškame aprašyme 7), 
'degroup' (7 - lietuviškame aprašyme 8) and 
'rangeblock' (8 - lietuviškame aprašyme 9) should be removed
from this array.

t.y. pagal filtrus neleidžiant automatiškai blokuoti vartotojų ar sumažinti jų teises, o filtrus leisti keisti tiems vartotojams, kuriems administratoriai suteikė specialią naują 'abusefilter' teisę.

Ši priemonė nėra tas pats už ką buvo pasisakyta Vikipedija:Naujų straipsnių kūrimas (Balsavimas), tai truputi savo funkcionalumu „mažiau“, bet manau gali labai padėti kovojant su vandalizmu. --Vpovilaitis apt. 20:03, 2009 birželio 8 (EEST)

[redaguoti vikitekstą]

Prieš[redaguoti vikitekstą]

Komentarai[redaguoti vikitekstą]

 • Nelabai suprantu ką tiksliai šis filtras darys. Galima paprastai paaiškinti? Ta-Ntalas 21:41, 2009 birželio 11 (EEST)
 • Programa atrodo naudinga, tik kas ja tvarkys ir tures teises keisti? Dar vienas dalykas - si programa gali atimti kazkieno administratoriaus ir biurokrato teises? Ta-Ntalas 14:37, 2009 birželio 12 (EEST)
  • Apačioje aš aprašiau visas jos galimybes, tačiau veiksmų aibė, kuriuos galima bus nurodyti filtruose, yra konfigūruojama šios priemonės diegimo metu. Aš kaip tik ir siūlau Lietuviškoje vikipedijoje neleisti nurodyti šiai priemonei naudotojų blokavimo („block“ ir „rangeblock“), bei naudotojų teisių atėmimo veiksmų, nes tą manau turėtų atlikti administratoriai įvertinę situaciją ir tiems veiksmams yra nusistovėjusi tvarka.
  • Dėl šios priemonės tvarkymo:
   • Siūlau, kad būtų sukurta „abuse“ filtrų kūrimo naudotojų grupė („abusefilter“) į kurią galėtų įtraukti naujus naudotojus arba juos pašalinti iš šios grupės bet kuris administratorius. Tokiu būdu šiai grupei priklausytų ne tik administratoriai įtraukę save į šią naują grupę, bet taip pat galėtų priklausyti ir kiti naudotojai, aktyviai kovojantys su vandalizmu.
   • Kas liečia „abuse“ filtrų ir jų sukurtų protokolų peržiūrą siūlau leisti naudoti visiems naudotojams. Tokiu būdu kiekvienas vartotojas galės matyti pažymėtus pakeitimus ir imtis tam tikrų veiksmų, pvz. atmesti tokius pakeitimus.
  • --Vpovilaitis apt. 15:06, 2009 birželio 12 (EEST)
 • Aišku už, tik pageidaučiau, kad visi filtrai prieš paleidžiant į gyvenimą būtų aptarti ir pageidautina prabalsuoti, nes ir taip susiformavęs tam tikras "šablonų elitas", o čia dar būtų "filtrų elitas", t.y. maža grupė naudotojų suprantančių kas vyksta. Vikipedija patraukia savo paprastumu redagavimui, todėl visas technines subtilybes reikėtų įvedinėti atsargiai.--Dirgela 17:24, 2009 birželio 12 (EEST)
  • Pilnai pritariu, kad „visi filtrai prieš paleidžiant į gyvenimą būtų aptarti ir pageidautina prabalsuoti“ ypač, jei juose norima panaudoti veiksmus „warning“ ir stipresnius. Jei filtre yra naudojami tik veiksmai „Logging“ (protokolavimas) ir „Tagging“ (pažymėjimas), tai manau tokiems filtrams gali būti naudojamos paprastesnės taisyklės taisyklės nei balsavimas. Tokius filtrus galima naudoti ir įvairiems testavimo poreikiams, arba norint surinkti tam tikro tipo (pvz. pagal straipsnio priklausimą tam tikrai kategorijų aibei) straipsniuose atliktus pakeitimus. --Vpovilaitis apt. 17:39, 2009 birželio 12 (EEST)
   • Sutinku.--Dirgela 17:56, 2009 birželio 12 (EEST)
 • Esu visiškai už. Dar tik įdomu, ar būtų galimybė taikyti specialius filtrus tam tikriems puslapiams (pvz. dažnai iškraipomiems arba svarbiems puslapiams taikyti griežtesnius filtro parametrus)? --Domas 15:52, 2009 birželio 15 (EEST)
  • Teoriškai taip, jei pavyks būtent juos išfiltruoti, pvz. pagal jų priklausimą kuriai nors kategorijai, pagal rakinimo būseną tam tikrų žymių šiuose puslapiuose būvimą. Praktiškai tokiais atvejais yra kuriamas kitas papildomas filtras su griežtesniais veiksmais. --Vpovilaitis apt. 16:11, 2009 birželio 15 (EEST)
 • Turbūt nebloga mintis, bet atsargos dėlei dar norėtųsi pasiūlyti kokį mėnesį (o gal net ir du) prieš „tikrą“ kiekvieno iš filtrų naudojimą pabandyti jį tik su „logging“ veiksmu, o po to dar panagrinėti, kas buvo „pagauta“. Pavyzdžiui, būtų įdomu sužinoti, kaip dažnai filtras „Naujo naudotojo straipsnio turinio ištrynimo filtras“ pagautų naudotoją, kuris taip pabandė ištrinti savo paties sukurtą „testinį“ straipsnį... Beje, pas mus daugelis filtrų turėtų būti gana efektyvūs ir vien su „logging“ veiksmu - keitimų ne tiek daug, kad nebūtų galima kiekvieno peržiūrėti rankomis, o ypač jei labiau įtartini jau atrinkti. --Martynas Patasius 18:40, 2009 birželio 15 (EEST)
  • Kaip jau atsakiau Dirgėlai truputi anksčiau, aš ir turėjau galvoje, kad veiksmus „logging“ ir „Tagging“ galima naudoti testavimo tikslais prieš atskiro filtro įdarbinimą griežtesniu veiksmu, tame tarpe ir bandant išsiaiškinti, kokius vartotojų veiksmus tas filtras pagauna. --Vpovilaitis apt. 18:53, 2009 birželio 15 (EEST)
  • Kas liečia „Naujo naudotojo straipsnio turinio ištrynimo filtrą“ jis nepagaus naudotojo, kuris taip pabandė ištrinti savo paties sukurtą „testinį“ straipsnį, nes dabar en wiki iš kur aš kaip pavyzdį esu nukopijavęs šio filtro sąlygą į šį filtrą yra įrašyta sąlyga „!(user_name in article_recent_contributors)“, tačiau jei ją panaikinus, tuomet šis filtras pagautų ir naudotoją, kuris taip pabandė ištrinti savo paties sukurtą „testinį“ straipsnį. --Vpovilaitis apt. 19:06, 2009 birželio 15 (EEST)

Manau, kad jau galima įvesti tą filtrą. Palaikymas akivaizdus, belieka įsitikinti, kaip viskas veiks praktikoje. 23:37, 2009 birželio 17 (EEST)

Į budzilla įvedžiau prašymą dėl Abuse filter instaliavimo žr. --Vpovilaitis apt. 08:35, 2009 birželio 18 (EEST)
Priemonė įdiegta 2009 m. birželio 23 d. Reikia lituanizuoti. Nors esu dalį tekstų lituanizavęs žr., tačiau kol kas yra rodomi lietuviški puslapiai. Galima pradėti kurti filtrus. --Vpovilaitis apt. 10:27, 2009 birželio 29 (EEST)

Galima tik pridurti, kad, mano nuomone, abuse filtrai visiškai pasiteisino. Snooker..apt. 20:30, 2009 liepos 31 (EEST)