Vienuolė (2018 filmas)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vienuolė

Filmo plakatas
PavadinimasThe Nun
Kilmės šalisJungtinės Amerikos Valstijos JAV
RežisieriusCorin Hardy
Prodiuseris (-iai)Peter Safran
James Wan
Scenaristas (-ai)James Wan
Gary Dauberman
KompozitoriusAbel Korzeniowski
VaidinaDemián Bichir
Taissa Farmiga
Jonas Bloquet
Bonnie Aarons
Metai2018
ŽanrasSiaubo
Trukmė96 min.
KalbaAnglų
PlatintojasWarner Bros. Pictures
MontažasMichel Aller
Ken Blackwell
KinematografijaMaxime Alexandre
Premjera2018 m. rugsėjo 4 d.
Premjera Lietuvoje2018 m. rugsėjo 7 d.
Biudžetas22 mln. JAV dol.[1]
Pajamos365,6 mln. JAV dol.[1]
IMDb įrašas

Vienuolė (angl. The Nun) – 2018 m. amerikiečių antgamtinio siaubo filmas. Tai yra 2016 m. filmo „Išvarymas 2“ tęsinys ir penktoji dalis „Išvarymo“ franšizėje.

Filme pasakojama kaip 1952 m. Rumunijoje tėvas Burkas ir jauna novicė, sesuo Irena, atskleidžia kruopščiai saugomą vienuolyno paslaptį.

2023 m. išleistas filmo tęsinys „Vienuolė 2“.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

1952 m. Rumunijoje dvi vienuolės, gyvenančios atokiame Šventosios Kartos vienuolyne, yra užpuolamos neregėtos piktosios jėgos, norinčios atgauti senovės krikščionių relikviją. Išgyvenusi vienuolė, sesuo Viktorija, pabėga nuo demono, pasirodančio vienuolės pavidalu, ir pasikaria. Jos kūną aptinka kaimo gyventojas Frenčis, gabenantis atsargas vienuolėms.

Vatikanas sužino apie įvykį ir iškviečia tėvą Burką į Romą, kur prašo jo kartu su jauna novice, seserimi Irena, keliauti į Rumuniją, kad ištirtų situaciją.

Jiedu keliauja į Rumuniją ir susitinka su Frenčiu, kuris nuveda juos į vienuolyną. Jie atranda Viktorijos kūną ir paima raktą nuo jos lavono. Viduje jie susitinka su abase, kuri praneša, kad vienuolės naktį laikosi tylos, ir pasiūlo nakvynę vienuolyno priestate, jeigu jie norėtų grįžti rytoj. Grįžtant į kaimą Frenčį užpuola demonas, tačiau jis pabėga. Burkas papasakoja Irenai, kad berniukas, kuram jis praeityje atliko egzorcizmą, Danielis, buvo mirtinai sužalotas ritualo metu, ir nuo to laiko Burkas nešiojasi berniuko mirties naštą. Irena atskleidžia, kad būdama mergina turėjo regėjimų ir kiekvienas jų baigėsi „Marija nurodo kelią“, todėl Bažnyčia ja susidomėjo. Tą naktį Irena išgelbėja Burką, kai demoniška būtybė jį gyvą palaidoja kapinėse.

Kitą dieną Irena ir Burkas grįžta į vienuolyną, bet tik Irena gali įeiti, nes ji laikosi klauzūros. Ji susitinka su kai kuriomis kitomis vienuolėmis ir sužino, kad jos nuolat meldžiasi, siekdamos sulaikyti piktąją būtybę. Sesuo Oana atskleidžia vienuolyno istoriją: jis buvo pastatytas viduramžiais kaip pilis, skirta Šv. Kartos hercogui, galingam aristokratui, apsėstam okultizmo. Hercogas iškvietė demoną per plyšį katakombose, bet jį nužudė krikščionių riteriai, kurie užsandarino plyšį buteliuku, pripildytu Kristaus krauju. Tačiau bombardavimai Antrojo pasaulinio karo metu vėl atvėrė plyšį ir dar kartą išlaisvino piktąją būtybę. Burkas identifikuoja demoną kaip Valaką ir sužino, kad abasė visą laiką buvo mirusi.

Frenčis grįžta į vienuolyną padėti Irenai ir Burkui. Valakas užpuola Ireną ir ji prisijungia prie vienuolių maldoje, kad atbaidytų demoną. Kai grupė vėl susijungia, Irena sužino, kad nė viena iš seserų, su kuriomis ji buvo mačiusi ir kalbėjusi, nebuvo tikra ir ji meldėsi viena, o vėliau suprato, kad sesuo Viktorija buvo paskutinė vienuolė vienuolyne ir paaukojo save, kad neleistų Valakui užvaldyti jos kūno ir išlaisvinti blogio.

Teoriškai manydami, kad Valaką galima sustabdyti tik tuo atveju, jei jie užsandarins plyšį Kristaus krauju, esančiu relikvijoriuje, trijulė atima buteliuką su Viktorijos turimu raktu. Tada Irena praneša Burkui, kad Dievas ją pašaukė duoti iškilmingus vienuolės įžadus, ir prašo Burko pakelti ją į vienuolės išpažinimo statusą, ką jis padaro vienuolyno koplyčioje.

Trijulei atrakinus tunelio duris, Ireną įvilioja pentagrama ir ją apsėda Valakas. Frenčis išsitepa šiek tiek Kristaus kraujo savo veidą, išvarydamas demoną. Burkas yra sužeidžiamas Danielio vaiduoklio, kai Valakas pradeda skandinti Ireną užtvindytoje kameroje. Irena išspjauna Kristaus kraują ant demono veido, išvarydama jį ir užsandarindama plyšį. Po to, kai Frenčis atgaivina Ireną, sesuo Irena paklausia jo tikrojo vardo, o šis atsako – Morisas. Kitiems nežinant, Morisą apsėda Valakas, ką liudija apverstas kryžius ant jo kaklo.

Po dvidešimties metų universiteto seminare Veikfilde, Masačusetso valstijoje, Karolina Peron stebi, kaip Edas ir Loreina Vorenai pristato filmuotą medžiagą apie savo bandymą išvaryti piktąją dvasią iš apsėsto Moriso. Filmuotoje medžiagoje Morisas sugriebia Loreiną, parodydamas jai mirštančio Edo vizijas, o tai inicijuoja Vorenų tyrimą Peronų ūkyje.

Aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Aktorius – vaidmuo

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 „Vienuolė (2018)“. Box Office Mojo. IMDb. Nuoroda tikrinta 2018-11-30. 

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]