Pereiti prie turinio

Velnio jūra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Idzu salų, Velnio jūros legendos centro, žemėlapis
Mijakedžima

Velnio jūra (jap. 魔の海 = Ma no Umi, taip pat Drakono trikampis, Formosos (Taivanas) trikampis (tadic. kin. 福爾摩沙三角; supapr. 福尔摩沙三角; pinyin Fúěrmóshā Sānjiǎo) ir Ramiojo vandenyno trikampis) – regionas Ramiajame vandenyne, aplink Mijakedžimos salą, kuri nuo Tokijo nutolusi apie 128 km į pietus, taip pat į šiaurę nuo Filipinų jūros. Teritorijos plotas skiriasi, pasak įvairių šaltinių (kurių esama tik iš XX a. 5-ojo ir 6-ojo dešimtmečių), teritorija yra nutolusi per 110 km nuo pietinių Japonijos krantų, per 480 km ir yra netoli Ivo Džimos salos, ar net per 1 210 km.[1]

Tvirtinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pasak Charles Berlitz knygų „The Bermuda Triangle“ (1974 m.) ir „The Dragon’s Triangle“ (1989 m.), japonų žemėlapiuose ši teritorija įvardijama kaip pavojaus zona. Jis teigia, kad 19521954 m. Japonija prarado 5 karinius laivus kartu su jų įgulomis, kurias sudarė per 700 žmonių. Japonijos vyriausybė išsiuntė mokslinę ekspediciją su daugiau kaip 100 mokslininkų ištirti Velnio jūros, tačiau šis laivas taip pat pradingo, o teritorija buvo paskelbta pavojaus zona.

Larry Kusche teigia, kad tie „kariniai laivai“ iš tikrųjų buvo žvejybiniai laivai ir tai, kad keletas jų dingo už vadinamųjų Velnio jūros ribų, netoli Ivo Džimos, per 1000 km į pietus nuo Japonijos. Jis taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad tuo metu kiekvienais metais buvo fiksuojama šimtai aplink Japonijos krantus dingusių žvejybos laivų.

Japonų mokslinių tyrimų laivas, kurio įgulą sudarė 31 žmogus, tirdamas apie 300 km į pietus nuo Velnio jūros esančio povandeninio ugnikalnio Myōjin-shō aktyvumą, buvo nuskandintas išsiveržus ugnikalniui 1952 m. rugsėjo 24 d. Buvo rasta dalis laivo nuolaužų.[2] Bent vienas laivas išsiuntė SOS signalą. Kiti septyni buvo maži žvejybiniai laivai, pradingę tarp 1949 m. balandžio ir 1953 m. spalio kažkur tarp Mijakedžimos ir Ivo Džimos salų, per 1 200 km nuo Japonijos krantų.[1]

Populiariojoje kultūroje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • 2013 m. kompiuterinio žaidimo „Tomb Raider“ veikėjai yra ištremiami į salą, esančią Drakono trikampyje.
  • Manga komiksų „Cage of Eden“ veiksmas vyksta nepažymėtoje saloje, Velnio trikampyje.
  • Anime serialo „Mononoke“ veiksmas taip pat klostosi Velnio trikampyje.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 Kusche, Lawrence David (1975). The Bermuda Triangle mystery – solved. New York: Harper & Row. p. 258–260. ISBN 0-06-012475-X.
  2. The Tsunami Risks Project: Causes