Vampire Knight

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vampire Knight
Žanras Tamsioji fentezi,[1] romantika,[2] antgamtinis[2]
Manga
Autorius Matsuri Hino
Leidėjas Japonija Hakusensha
KanadaJungtinės Amerikos Valstijos Viz Media
Serializuota  LaLa
Leidimo metai 2004 m. lapkričio 24 d. –
2013 m. gegužės 24 d.
Tomų sk. 19
TV anime
Režisierius Kiyoko Sayama
Studija Studio Deen
Kanalas Japonija TV Tokyo
Rodymo laikotarpis 2008 m. balandžio 7 d. –
2008 m. birželio 30 d.
Serijų sk. 13

Vampire Knight – shōjo manga ir anime. Mangą parašė Matsuri Hino. Premjera įvyko 2005 m. sausį žurnale „LaLa“. Angliškas vertimas pirmą kartą išspausdintas 2014 m.[3]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Yuuki (Juki) anksčiausi prisiminimai yra apie snieguotą žiemos naktį, kai buvo užpulta vampyro ir išgelbėta kito, Kuran Kaname (Kuran Kaname). Po dešimties metų, Yuuki Cross (Juki Kros), įvaikinta Cross Akademijos direktoriaus, užauga ir tampa mokyklos prefekte (ar sergėtoja) dėl dviejų priežasčių: apsaugoti Dienos klasės mokinius (žmones) nuo Nakties klasės mokinių (vampyrų) ilčių ir apsaugoti tikrąją Nakties klasės mokinių tapatybę nuo Dienos klasės mokinių. Kuran Kaname, Yuuki išgelbėtojas, vadovauja Nakties klasės grupei su Takuma Ichijou (Takumos Ičijo), kaip viceprezidentu. Yuuki bendradarbis ir vaikystės draugas, taip pat sergėtojas, Zero Kiryu (Zero Kiriju), kurio visa šeima (išskyrus jaunesnįjį brolį) buvo išžudyta grynakraujo vampyro (Kaname Kuran yra grynakraujis vampyras, tačiau ne Zero šeimos žudikas) yra pasiryžęs išžudyti visus vampyrus ir atsisako jais pasitikėti. Deja dėl žiauraus likimo posūkio, Zero pats tampa vampyru, dėka grynakraujės vampyrės, Shizuka Hiou (Šizukos Hijo) įkandimo prieš ketverius metus.

Pagrindiniai veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Yuuki Cross (Juki Kros)

Yuuki yra Cross Akademijos direktoriaus įdukra ir Drausminio komiteto narė, kitaip vadinama prefekte (ar sergėtoja). Ji, kaip Cross Akademijos direktorius, tiki, kad žmonės ir vampyrai gali taikiai sugyventi. Ji taip pat duoda Zero savo kraują, kad šis nevirstų į E Lygio, pamišusį ir kraujo ištroškusį, vampyrą. Yuuki nieko nepamena iš prieš tai, kai ji buvo penkerių ir ją nuo E lygio vampyro išgelbėjo Kuran Kaname. Kai Rido Kuran, Yuuki dėdė, staiga vėl pasirodo, Kaname pabudina jos vampyrės pusę ir grynakraujės galią, kad ją apsaugotų. Vėliau ji sužino, kad yra paslėpta numylėtoji Juri ir Haruka Kuran dukra, kurios gyvavimas buvo laikomas paslaptimi dėl jos pačios saugumo. Kai Rido nužudo jos tėvus, ji yra įvaikinama buvusio vampyrų medžiotojo ir Cross Akademijos direktoriaus, Kain Cross (Keino Kroso). Ji ir Kaname yra auginami kaip brolis ir sesuo Yuuki tėvų, Juri ir Haruka Kuran, kuris yra grynakraujų Kuran vampyrų linijos galva ir jei jie bei Kaname mirtų, ji taptų aiškia Kuran vampyrų valdžios paveldėtoja. Nors Kaname yra Yuuki brolis, ji taip pat yra jo sužadėtinė. Vėliau yra sužinoma, kad ir jų tėvai, Juri ir Haruka Kuran, buvo brolis ir sesuo.

Kuran Kaname (Kuran Kaname)

Kaname yra (A Lygio) grynakraujis vampyras, kuris išgelbėjo Yuki nuo E Lygio vampyro prieš 10 metų ir atvedė ją mokyklos direktoriui. Taip pat jis yra Nakties klasės ir Mėnulio bendrabūčio prezidentas, gerbiamas ir bijomas kitų Nakties klasės narių. Jis yra karštai įsimylėjęs Yuki ir jam skaudu matyti, kaip ji duoda Zero savo kraują. Jis mylėjo ją nuo vaikystės ir buvo auginamas, kaip Yuki brolis. Jie taip pat yra susižadėję (yra bendrai taikytina, kad grynakraujai sesuo ir brolis tuokiasi tarpusavyje bei jų tėvai taip pat buvo brolis ir sesuo). Vėliau yra atskleidžiama, kad Kaname nėra jos „tikras brolis“. Rido Kuran nužudė jos brolį ir perkėlė jo sielą į Kaname, kuris yra Kuran giminės protėvis, kūną, kad taptų Kaname šeiminku ir šis negalėtų jo nužudyti.

Zero Kiryu (Zero Kiriju)

Zero šeima buvo išžudyta grynakraujės vampyrės, Shizuka Hiou (Šizukos Hijo). Cross Akademijos direktorius jį priglaudė ir jis tapo prefektu (sergėtoju). Jis jaučia neapsakomą neapykantą vampyrams, nors pats yra vienas iš jų (D Lygio, buvęs žmogus), dėka Shizuka įkandimo prieš ketverius metus. Zero taip pat turi dvynį brolį Ichiru (Ičiru), kuris ištikimai gyvena kaip Shizuka tarnas. Nors Shizuka buvo nužudyta Kaname, Ichiru galvoja, kad Zero yra kaltininkas dėl jos mirties. Zero manė, kad Ichiru norėjo keršto, tačiau vietoj to, jis troško mirties, tad leido Zero jį „suvalgyti“, taip suteikdamas Zero galių, aukštesnių nei vampyrų ar vampyrų medžiotojų, ir manoma, išgelbėdamas nuo virtimo į E Lygio vampyrą.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Douresseaux, Leroy (2011-06-05). „Vampire Knight: Volume 12 review“. ComicBookBin. Nuoroda tikrinta 2018-08-04.
  2. 2,0 2,1 „The Official Website for Vampire Knight“. Viz Media. Nuoroda tikrinta 2018-08-04.
  3. „Viz Media Announces the Finale of Matsuri Hino's Series Vampire Knight“. Anime News Network. 2014-09-25. Nuoroda tikrinta 2017-11-03.