Valstybinis dainų ir šokių ansamblis Lietuva

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ansamblis „Lietuva“

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva – profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis, įsteigtas Vilniuje 1940 m. pabaigoje.

Ansamblio sudėtyje – per 60 profesionalių šokėjų, muzikantų ir choro artistų. Jau 80 metų ansamblis reprezentuoja Lietuvą, pristatydamas pasauliui mūsų šalies kultūros paveldą – stilizuotą lietuvių muzikinį folklorą, dainas, šokius, tautinius kostiumus. Ansamblio pastatymai nuo seno laikomi ekspresijos, kokybės ir profesionalumo standartais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Per visą ansamblio gyvavimo istoriją yra sukurta daugiau kaip 60 originalių koncertinių programų, atlikta daugiau kaip 10000 kūrinių ir surengta per 11000 koncertų.

Pirmojo ansamblio vadovo kompozitoriaus Jono Švedo (1908–1971 m.) nubrėžti meniniai ansamblio tikslai buvo populiarinti tautines dainas, šokius, instrumentinę muziką, parodyti lietuvių tautinio kostiumo grožį.

Pastaruoju metu ansamblis „Lietuva” vis daugiau dėmesio skiria patriotiškumo ugdymui, taip pat aktualiai pristato Lietuvos identitetą ir įkvepia didžiuotis gyva istorija. Per skirtingų muzikos žanrų samplaiką ieškoma novatoriško tautinės muzikos skambesio, siekiant sudominti kuo įvairesnio amžiaus auditoriją.

Naujausios programos: koliažinė opera „Mažvydas“ (rež. Kęstutis Jakštas), misterija „Dievai ir žmonės“ (rež. Leokadija Dabužinskaitė), šokio spektaklis „Dėdės ir dėdienės“ (rež. Aušra Krasauskaitė), muzikinis projektas su bardais „Dainuoju Tau gyvenimą“ (rež. Donatas Bakėjus, solistai Giedrius Arbačiauskas, Gediminas Storpirštis, Saulius Bareikis), edukacinių laidų ciklas vaikams „Tada ir dabar“ ir kt.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“