Pereiti prie turinio

Vahe Tilbian

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vahe Tilbian
arm. Վահե Թիլբյան

Vahe Tilbian 2015 m.
Biografija
Gimė1980 m. vasario 17 d. (44 metai)
Etiopijos vėliava Etiopija
Žanraipop, regis, techno, rokas
Veikladainininkas, muzikantas, šokėjas
Aktyvumo metai2008–dabar
Susijusi veiklaGenealogy
Svetainėvahetilbian.com

Vahe Tilbian (arm. Վահե Թիլբյան, g. 1980 m. vasario 17 d. Etiopijoje) – armėnų kilmės Etiopijos dainininkas, muzikantas ir šokėjas.

Vahe gimė ir užaugo Etiopijoje. Abu jo tėvai yra armėnų kilmės. Atlikėjo seneliai, kurie 1923 metais bėgo nuo armėnų genocido, nukeliavo į Siriją ir vėliau pasiekė Etiopiją, visos giminės liko Vakarų Armėnijoje.

Vahe savo pašaukimą atrado tik baigęs biologijos mokslus Britų Kolumbijos universitete, Vankuveryje, Kanadoje. Dainininkas taip pat buvo profesionalus Lotynų Amerikos šokių šokėjas bei šokių kolektyvo Salsegnochu Dance Group įkūrėjas bei choreografas. Šiuo laikotarpiu jis taip pat buvo pagrindiniu tenoru The Motley Singers chore Adis Abeboje.

Po trejų metų darbo verslo sektoriuje Vahe nusprendė pradėti dirbti muzikos industrijoje. Jis prisijungė prie grupės „Z Beyaynetus“, o netrukus jį pastebėjo prodiuseris ir atlikėjas Kenny Allen, kuris paprašė Vahe tapti jo pritarinčiuoju vokalistu įrašant naująjį K. Allen albumą. 2011 metais jam pavyko patekti į finalines perklausas „Big Brother Africa“ šou.

2010 metais Vahe parašė žodžius savo pirmajai dainai, jai muziką sukūrė Michael Hailu. Vėliau pasirodė singlas „Don’t Stop“, kuris 2012 metais buvo nominuotas Armėnijos pulso muzikos apdovanojimuose už geriausią armėnų atlikėjo anglišką dainą. Kūrinys užėmė trečią vietą balsavime. Tų pačių metų lapkritį buvo išleistas albumas „Mixology“.

Dvejus metus buvo grupės „Zemen Band“ narys, dirbo su keliais Etiopijos atlikėjais. V. Tilbian taip pat yra dirbęs žurnalo „Zoma Magazine“ redaktoriumi.

2015 metais kaip grupės-projekto „Genealogy“ narys dalyvavo 60-ajame „Eurovizijos“ konkurse Vienoje.

  • Mixology (2012)