Vânia Fernandes

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vânia Fernandes

Vânia 2008 m. Eurovizijoje
Biografija
Gimė1985 m. rugsėjo 25 d. (38 metai)
Funšalis, Portugalijos vėliava Portugalija
Žanraidžiazas, fado
Kūrinių kalbosportugalų
Veiklaatlikėja
Instrumentaivokalas
Aktyvumo metai1999–dabar

Vanija Fernandeš (port. Vânia Fernandes; g. 1985 m. rugsėjo 25 d. Funšalyje, Madeiroje) – Portugalijos džiazo ir fado dainininkė, žinoma dėl savo raiškingo ir įvairiapusiško sceninio balso bei galingos dainų atlikimo technikos.

Muzikinė karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vânia nuo mažens domėjosi muzika. 1997 m. pirmą kartą sudalyvavo Funšalio muzikiniame konkurse Funchal a Cantar. Netrukus pradėjo dalyvauti televizijos renginiuose, dainuoti viešbučiuose, klubuose. 1999 m. laimėjo Funchal a Cantar konkursą, o 2000 m. – Talentos à solta. 2001 m. užbaigė vidurinę mokyklą ir pradėjo pianino studijas Madeiros konservatorijoje. Nuo 2001 m. pradėjo atlikinėti fado muziką. 2003 m. debiutavo džiazo grupėje Oficina. Vania savo balsu patraukė žymių Portugalijos muzikos specialistų dėmesį be dalyvavo festivalyje Voices of the Atlantic. Taip pat dalyvavo įvairiuose džiazo projektuose. 2006 m. dainavo Madeiros klube Kanadoje vietinei portugalų bendruomenei bei Venesueloje. 2007 m. pagal Leonardo da Vinci programą išvyko studijuoti į Helsinkį.

2007 m. laimėjo Portugalijos televizijos RTP muzikinį konkursą Operação Triunfo. Tais pačiais metais baigė vokalo ir džiazo studijas Madeiros konservatorijoje.

Eurovizija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2008 m. su daina Senhora do Mar laimėjo nacionalinę Portugalijos atranką į Euroviziją Festival da Canção surinkusi gavo 35 % žiūrovų balsų ir daugiau ne dvigubai aplenkusi antroje vietoje likusį Alex Smith. Dainą Senhora do Mar („Jūros ponia“) sukūrė kroatų kompozitorius Andrej Babić (jis taip pat yra sukūręs Eurovizines dainas Više nisam tvoja, Call Me, Cvet z juga). Žodžius dainai sukūrė Carlos Coelho. Pasiruošimo cikle buvo sukurtas dainos videoklipas, Vania dalyvavo ture Bulgarijoje (kur dainavo duetu su Mariana Popova), Maltoje. Serbijoje dainavo su grupe Beauty Queens, kuri Eurovizijos konkurse Helsinkyje buvo pritariančioji Marijai Šerifovič. Vanijos Senhora do Mar sėkmingai įveikė antrąjį pusfinalį ir pateko į Eurovizijos finalą. Nepaisant labai aukštų žurnalistų vertinimų ir audringo žiūrovų palaikymo finale Vânia užėmė 13 vietą iš 25 šalių.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
Sabrina
„Dança comigo“

Portugalijos atstovė Eurovizijoje

2008
Po to:
Flor-de-Lis
„Todas as Ruas do Amor“