Ugo Tognazzi

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Ugo Tognazzi
Tognazzi.png
Tikras vardas Ottavio Tognazzi
Gimė 1922 m. kovo 23 d.
Kremona, Italija
Mirė 1990 m. spalio 27 d. (68 metai)
Roma, Italija
Šalis Flag of Italy.svg Italija
Žymesni vaidmenys
Apdovanojimai
Kanų kino festivalis
geriausias aktorius (1981 m.)

Ugo Tonjacis (it. Ugo Tognazzi) (1922 m. kovo 23 d. – 1990 m. spalio 27 d.) buvo italų aktorius, scenarijų autorius ir režisierius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ugo gimė šiaurės Italijoje ir vaikystėje daug keliavo dėl savo tėvo, kuris buvo draudimo kompanijos darbuotojas, darbo. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui tarnavo kariuomenėje, iš kurios buvo paleistas 1943 m. rugsėjį, pasiekus paliaubas su sąjungininkais. Karui pasibaigus, jis keletą mėnesių praleido kalėjime kaltinant bendradarbiavus su fašistiniu režimu.[1]

Pirmą kartą scenoje Ugo pasirodė būdamas 4, vėliau jo polinkis vaidinti pasireiškė ir tarnaujant kariuomenėje, kur jis taip pat rengdavo pasirodymus. 1945 m. jis persikėlė į Milaną, kur ėmė lankyti žymios to meto atlikėjos Wandos Osiris teatro grupę, o vėliau įkūrė savo paties.

1950 m. Ugo debiutavo kine, o po metų susipažino su Raimondo Vianello, su kuriuo net 6 metus rodė sėkmingą komišką šou neseniai įkurtoje RAI televizijoje.

7 dešimtmetyje jis tapo vienu populiariausiu komedijų (commedia all'Italiana) aktoriumi. Dėl plataus amplua Ugo vaidino daugelio žymiausių to meto režisierių filmuose – Roger Vadim, Bernardo Bertolucci, Mario Monicelli, Pier Paolo Pasolini, Ettore Scola, - o 1981 m. Kanų kino festivalyje buvo apdovanotas kaip geriausias aktorius. 1978 m. jis vaidino juostoje „La Cage aux Folles“, kuri tapo tuo laiku pelningiausiu užsienio filmu, rodytu JAV.

Aktorius buvo vedęs 2 kartus ir susilaukė 3 vaikų: sūnų Ricky Tognazzi (g. 1955, aktorius) ir Gianmarco Tognazzi (g. 1967, aktorius) bei dukters Maria Sole Tognazzi (g. 1971, režisierė). Jis taip pat yra norvegų režisieriaus ir prodiuserio Thomas Robsahm (g. 1964) tėvas.

Ugo mirė Romoje nuo patirto insulto, sulaukęs 68.

Dalinė filmografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai ir nominacijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka