Tux

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Dabartinis „Tux“

Tux – oficialus Linux operacinės sistemos talismanas, dažniausiai vaizduojamas kaip apkūnus sėdintis pingvinas didelėmis akimis.

Idėja, kad Linux talismanu taptų pingvinas, kilo Linux kūrėjui Linus Torvalds. Tux 1996 metais sukūrė Larry Ewing, naudodamasis Alan Cox įdėjomis. Pirmasis žmogus, pavadinęs talismaną vardu „Tux“, buvo James Hughes, aiškinęs, kad tai reiškia „Torvalds UniX“ (liet. Tovaldo Unix).

Tux buvo sukurtas Linux logotipo konkursui, bet jam nepavyko laimėti. Todėl Tux oficialiai yra laikomas ne Linux logotipu, o talismanu. Tux'ą Larry Ewing sukūrė su GIMP programa ir išleido pagal savo licenciją:

Permission to use and/or modify this image is granted provided you acknowledge me lewing@isc.tamu.edu and The GIMP if someone asks.

Kurdamas Tux, autorius nekopijavo jokios iš egzistuojančių 19 pingvinų rūšių, bet Pygoscelis papua pingvinų rūšis išoriškai labai primena Tux.

Tux dažnai vaizduojams su įvairia apranga ir įvairiomis pozomis, priklausomai nuo situacijos. Jis naudojamas keliose programose ir kompiuteriniuose žaidimuose kaip pagrindinis veikėjas. Taip pat Tux piešiamas internetiniame komikse User Friendly.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]