Transfegerešanas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Transfegerešanas
RO Roadsign 7C.svg
Romania-roads-DN7C.png
Valstybės Rumunija Rumunija
Ilgis 151 km
Pradžia Bascov
Pabaiga Cârtişoara
Atidarytas 1974 m. rugsėjo 20 d.
Sritys Transilvanija, Valachija
Miestai Baskovas, Merišanis, Beikuleštis, Valia Jašulujis, Albeštiji de Ardžešas, Korbenis, Arefu, Kercišoara
Transfagarasan twisty road.jpg
Transfăgărăşan kelio dalis

Transfegerešanas (sudaryta iš žodžių trans – per, ir Făgăraş – Karpatų dalis) (taip pat vadinamas DN7C) yra aukščiausias ir vienas pavojingiausių asfaltuotų kelių Rumunijoje. Kerta aukščiausią Rumunijos kalnų masyvą Fegerašo kalnus.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apie 90 km ilgio kelias buvo statomas nuo 1970 iki 1974 m. diktatoriaus Nicolae Ceauşescu priežiūra. Šis poelgis buvo atsakas į 1968 m. Tarybų Sąjungos karių įsiveržimo į Čekoslovakiją. Ceauşescu norėjo, kad sovietų įsiveržimo į Rumuniją atveju, vietiniai kariai galėtų greitai perkirsti kalnus. Kadangi kelią statė daugiausiai karinėmis priemonėmis, jam pastatyti buvo sunaudota beveik 6 milijonai kilogramų dinamito ir apie 40 karių žuvo statybų metu.

Kelias[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kelio pradžia iš šiaurinės pusės

Transfegerešano kelias pakyla į 2,034 m aukštį. Šis kelias yra didelis iššūkis alpinistams, motociklininkams, vairuotojams ir visiems juo važiuojantiems. Dėl 180 laipsnių posūkių ir aukščių skirtumo vidutinis greitis yra 40 km/val. Paprastai nuo spalio iki birželio mėnesio kelias būna uždarytas dėl sniego. Iš viso kelyje yra 5 tuneliai (didžiausias tunelių turintis kelias šalyje), iš kurių ilgiausias yra 884 m ilgio.

2009 m. rugsėjo mėnesį šiame kelyje savo laidą Top Gear filmavo BBC televizija.[1] Šioje laidoje Transfegerešano kelią vedėjai pavadino geriausiu visame pasaulyje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka