Todd McFarlane's Spawn

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ŽanrasAnimacinis
Kūrėjas (-ai)Todd McFarlane
Kompozitorius (-iai)Shirley Walker
Kilmės šalis JAV
Sezonų skaičius3
Serijų skaičius18
Trukmė30 min.
Transliacija
Originalus kanalasHBO[1]
Originalus laikotarpis1997 m. gegužės 16 d. – 1999 m. gegužės 28 d.
IMDb įrašas

Todd McFarlane's Spawn – JAV animacinis televizijos serialas, kuris eteryje HBO kanalu buvo rodomas nuo 1997 m. gegužės 16 d. iki 1999 m. gegužės 28 d.[2] Autorius – Todd McFarlane. Serialas paremtas „Spawn“ komikso serija iš „Image Comics“. Buvo nominuotas ir laimėjo Emmy 1999 m.[1]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Serialas pristato buvusį Vietnamo karo komandosą, Elą Simonsą (angl. Al Simmons). Elas buvo išduotas ir nužudytas žmogaus, kurį laikė savo artimiausiu draugu (Čapelis (angl. Chapel) sudegino jį gyvą su ugniasvaidžiu). Po mirties Simonsas pasižadėjo atkeršyti Čapeliui ir tikėjo, kad vieną dieną jis grįš pas savo mylimą žmoną Vandą (angl. Wanda).

Kad galėtų įvykdyti savo įžadus, jis sudaro sutartį su Malboldžija (angl. Malebolgia). Sutartis buvo paprasta: Simonsas tampa Malboldžijos armijos kareiviu (žinomu kaip „Hellspawn“ (liet. Pragaro išpera)), kad galėtų būti gyvas. Tačiau Simonsas buvo apgautas ir jo kūnas nebuvo atiduotas. Simonsas gavo kitą kūną, kuris pūliavo, buvo panašus į lavoną, iš jo lipo lervos, kūną dengė raudonas apsiaustas su gobtuvu. Jo naujo kūno galva buvo kurį laiką supuvusi ir buvo toliau skilo, dėl to jis nešiojo kaukę.

Serijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmas sezonas: 1997[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pavadinimas Išleidimo data Nr. Trumpas aprašymas
Burning Visions“ (liet. Degančios vizijos) 1997 m. gegužės 16 d. 1 Elas Simonsas grįžta iš savo kapo, pasiklydęs ir sumišęs dėl to, kad jo žmona Vanda dabar ištekėjo Terio Ficgeraldo. Elą seka Klounas, kuris atskleidžia jam, kad jis yra miręs jau penkerius metus ir yra Pragaro išpera. Tuo tarpu Džeisonas Vynas ir Tonis Tvistas bando išsiaiškinti kaip išvežti jų nelegalius ginklus.
Evil Intent“ (liet. Piktas kėslas) 1997 m. gegužės 23 d. 2 Kankinamas savo minčių, kad jis negali būti su savo žmona, Išpera taip pat yra erzinamas Klouno – jis verčia jį tapti žiauriu ir piktu. Jis įsivelia į peštynes su Klouno demoniškuoju antruoju aš, Prievartautoju.
No Rest, No Peace“ (liet. Jokio poilsio, jokios taikos) 1997 m. gegužės 30 d. 3 Kai Tonio Tvisto samdomas kiborgas žudikas, Overtkilas, žlunga eliminuodamas Išperą, Vynas pasiunčia Džesą Čapelį atlikti darbo.
Dominoes“ (liet. Domino) 1997 m. birželio 6 d. 4 Policijos detektyvas Semas Burkas ir Tvičas Viljamsas pradeda sekti vaikų žudiką Bilą Kinkeidą. Vanda gauna naujų įrodymų, kurie padės jos klientui išvengti kaltinimų.
Souls in the Balance“ (liet. Sielų pusiausvyra) 1997 m. birželio 16 d. 5 Išpera privalo susitarti su išprotėjusiu žyniu. Tuo tarpu Klounas perduoda Kinkeidui Sijanos, Vandos ir Terio dukros, buvimo vietą.
Endgame“ (liet. Paskutinis žaidimas) 1997 m. birželio 30 d. 6 Išpera išgelbėja Sijaną iš Kinkeido ir sugrąžina ją jos tėvams, kartu su sužadėtuvių žiedu, kurį turėjo Elo lavonas. Susierzinęs kad Išpera nenužudė Kinkeido, Klounas tai atlieka pats ir pažada toliau persekioti Pragaro išperą.

Antras sezonas: 1998[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pavadinimas Išleidimo data Nr. Trumpas aprašymas
Home, Bitter Home“ (liet. Namai, kartūs namai) 1998 m. gegužės 15 d. 7 Čapelis įžengia į Išperos teritoriją ir jie du suremia taip, kad sudrebina visą skersgatvį.
Access Denied“ (liet. Prieigos nėra) 1998 m. gegužės 22 d. 8 Po to, kai Teris randa daugiau negu turėtų apie gabenimo neatitikimus, Vynas įsako sudrebinti jo gyvenimą. Išpera sutrukdo, pats norėdamas užmušti Terį, tačiau po to, kai sužino, kad jis nepavogė Vandos iš jo, Išpera kaunasi su Terio užpuolikais.
Colors of Blood“ (liet. Kraujo spalvos) 1998 m. gegužės 29 d. 9 Nebegalėdamas nustatyti, kur yra Teris, po savo samdomo žudiko nesėkmės, Vynas atsisuka į Vandą. Išpera pasirūpina vietiniais narkotikų prekeiviais, kurie žudo benamius.
Send in the KKKlowns“ (liet. Siuntimas KKKlounams) 1998 m. birželio 5 d. 10 Žmogus, kuris teigia darąs „Viešpaties darbą“ – žudo juoduosius, o radęs, jog pagavo Teris Ficgeraldą, jis galės mainytis. Išpera bando susitikti Vandą, bet jis ją tik išgąsdina.
Deathblow“ (liet. Mirties dvelksmas) 1998 m. birželio 12 d. 11 Liza Vu pradeda ieškoti nesenų Žiurkių miesto skersgatvio žudikų, o Išpera aplanko Vandą namie.
Hellzapoppin 1998 m. birželio 19 d. 12 Supratęs, jog Vynas nusiuntė vyrus nužudyti Sijaną ir Vandą, Išpera pagrasina nužudyti Vyną, jeigu jis nesustos.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. 1,0 1,1 „HBO and David Kelley Win Top Early Emmys“. The New York Times. 1999-08-30. Nuoroda tikrinta 2010-12-14. 
  2. Erickson, Hal (2005). Television Cartoon Shows: An Illustrated Encyclopedia, 1949 Through 2003 (2nd ed.). McFarland & Co. pp. 857–858. ISBN 978-1476665993.