Toblerone

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Toblerone Cardineaux anzeigen 3 2 2 emaille.jpg
Toblerone (1932).

Toblerone (Tobler ir it. torrone, viena iš nugos rūšių) – šokoladas, priklausantis įmonei Kraft Foods, kurie įsigijo jį 1990 metais iš Jacobs Suchard. Šis šokoladas geriau žinomas dėl neįprastos piramidžių formos gabalėlių.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1908 m. Šveicarijoje Berne Teodoras Tobleris (1876–1941) sukūrė Toblerone. Jis su savo pussesere Emile Baumann išrado unikalų pienišką šokoladą su nuga, migdolais ir medumi, bei sukūrė puikią piramidišką šokolado gabalėlių formą.

Piramidės forma, manoma kilo iš kalno Materhorno, esančio Šveicarijos Alpėse. Šis kalnas įkvėpė Teodorą Toblerį sukurti šokoladą panašios formos į kalno. Tačiau Teodoro sūnūs sako, kad jų tėvas buvo labai susižavėjęs Folies Bergère šokėjų finaliniu judesiu – piramide.

Teodoras Tobleris užpatentavo savo šokoladą 1909 metais Berne. Nuo tada Toblerone tapo garsiu prekės ženklu. 1970 metais bendrovė susijungė su Sucahrdu, Milkos savininku.[1]

Rūšys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Toblerone gali būti baltojo, juodojo arba pieniškojo šokolado, su riešutais, nuga ar uogomis. Pats populiariausias yra pieniško šokolado Toblerone su riešutais ir nuga.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Istorija, Design Technology

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg