The Sounds of Silence

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
„The Sounds of Silence“
Simon and Garfunkel singlas
iš albumo Sounds of Silence
Išleistas1965 m. rugsėjį
Formatas7" vinilinė plokštelė
Įrašytas1964 m. kovo 10 d.
ŽanrasFolkrokas
Trukmė3:05
Įrašų kompanijaColumbia Records
AutoriusPaul Simon
ProdiuserisTom Wilson
Simon and Garfunkel singlų chronologija
„I'm Lonesome“
(1963 m.)
The Sounds of Silence
(1965 m.)
„Homeward Bound“
(1966 m.)

„The Sounds of Silence“ (iš anglų k. – 'tylos skambesys') – 1965 m. sukurta folkroko stiliaus daina, atlikta amerikiečių dueto „Simon and Garfunkel“. Tai sėkmingiausia šio kolektyvo daina, žurnalo „Rolling Stone“ įtraukta į geriausių dainų 500-uką (numeriu 156).

Kūrinį 1964 m. parašė Polas Saimonas, paveiktas neseniai įvykusios Džono Kenedžio žmogžudystės. Dainininkas pirma sukūrė melodiją, o eilių kūryba užtruko daugiau. Netrukus Saimonas kartu su Artu Garfunkeliu pradėjo groti šią dainą Niujorko folk klubuose ir ją įtraukė į savo debiutinį albumą „Wednesday Morning, 3 A.M.“. Tačiau šis albumas buvo nesėkmingas, ir duetas laikinai iširo. Vėliau į šią dainą dėmesį atkreipė prodiuseris Tomas Vilsonas ir jai pridavė daugiau roko stilistikos – pridėjo elektrinę ir bosinę gitaras, būgnus. Jis be atlikėjų žinios išplatino naujai aranžuotą dainą, ir ji palaipsniui pateko į grojamiausių JAV dainų topą.

Sužinoję apie savo dainos sėkmę, Saimonas su Garfunkeliu duetą atkūrė ir įtraukė dainą į savo naują albumą „Sounds of Silence“. Daina pakilo iki pirmos vietos JAV tope, taip pat pasiekė aukštas vietas Vokietijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų topuose.

Autorių teigimu, daina „The Sounds of Silence“ yra apie žmonės (visuomenę), negalinčius pajusti bendrumo tarpusavyje, negalinčius mylėti vienas kito. Dainos eilės pasakoja apie lyrinį subjektą, kuris susapnavo sapną: naktį jam beeinant gatve, sušvito neoninė šviesa; žmonės meldėsi tam „neoniniam dievui“, bet negirdėjo nei vienas kito, nei lyrinio subjekto šauksmo.

Daina „The Sounds of Silence“ panaudota filmuose „The Graduate“ (1967 m.), „More American Graffiti“ (1979 m.), „Kingpin“ (1996 m.), „Old School“ (2003 m.), „Bobby“ (2006 m.), „Stebėtojų lyga“ (2009 m.). Kūrinį yra perdainavę daug atlikėjų, tarp jų „The Dickies“, „Nevermore“, „Gregorian“, „All Angels“, „The Smashing Pumpkins“, Alizée, „Atrocity“ ir kt.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]