Teisės departamentas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Teisės departamentas - specializuotas struktūrinis organizacijos padalinys teisės klausimais; departamentas. Steigiamas tik palyginti didelėse organizacijose, kuriose yra būtinybė turėti atskirą iš kelių struktūrų sudarytą padalinį, kuriam pavedami teisiniai organizacijos veiklos uždaviniai. Departamentui vadovauja direktorius.

Teisės departamentai kuriami tiek valstybinėse įstaigose, institucijose (ministerijose, apskričių viršininkų administracijose), jas aptarnaujančiose organizacijose (pvz., kanceliarijose), savivaldos (rajonų ir miestų savivaldybėse), tiek ir privačiose organizacijose - pvz., įmonėse (ypač bankuose, telekomunikacijų bendrovėse), asociacijose.

Teisės departamentai Lietuvoje yra tokiose įstaigose kaip Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, LR Vyriausybės kanceliarija, LR Prezidento kanceliarija ir kt. Ministerijose neretai Teisės departamentas apima ir tarptautinius klausimus (pvz., LR URM veikia Teisės ir tarptautinių sutarčių departamentas), personalo sritį (Aplinkos ministerijos Teisės ir personalo departamentas), socialinę sritį (pvz., Lietuvos pramonininkų konfederacijos Verslo socialinės politikos ir teisės departamentas).

Struktūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Paprastai Teisės departamentas yra sudarytas iš kelių (specializuotų) skyrių. Pvz., Atstovavimo ir Teisėkūros skyrių (NMA prie ŽŪM), Atstovavimo ir teisės taikymo, Teisės aktų vertinimo bei Teisėkūros ir teisinės ekspertizės skyrių (LR Vyriausybės kanceliarija).

Rūšys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gali būti specializuoti Teisės departamentai (pvz., Teisingumo ministerijoje - Tarptautinės teisės, Teisėkūros ir viešosios teisės, Administracinės ir baudžiamosios justicijos departamentas ir kt., Mokesčių inspekcijoje - Mokesčių teisės departamentas).

Lietuvoje teisėkūros srityje svarbiausiu laikytinas LRSK Teisės departamentas. Jo kai kurios funkcijos bei tam tikri veiklos aspektai yra įtvirtinti netgi įstatymo lygmens teisės akte (Seimo Statute).

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]