Tacelvurmas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Tacelvurmas

Tacelvurmas (vok. Tatzelwurm, Tatze – koja, Wurm – kirminas) – mitinė būtybė, drakono atmaina, pasak legendų, gyvenanti Alpių regione ir su juo besiribojančiose šalyse.

Aprašymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Tacelvurmas, daugelio liudininkų nuomone, atrodo kaip gyvatė arba į salamandrą panašus drakonas. Palyginus maždaug 80 žmonių, mačiusių šią būtybę parodymus, ilgis siekia nuo 45 cm iki 4 metrų, kūno storis nuo 60 iki 80 cm. Oda būna apžėlusi, lygi, karpuota, šeriuota ar apaugusi kaulinėmis plokštelėmis. Galva panaši į tritono, salamandros, katės, driežo ar beždžionės galvą. Tacelvurmas turi nuo 2 iki 6 porų kojų. Odos spalva gali būti balta, pilka, žalsva, žaliai juoda, ruda, žalia ar raudona. Šio padaro nugaroje gali būti skiauterė arba šeriai.

Skirtingų liudytojų duomenimis gyvis gali būti bailus arba agresyvus, kartais žaibiškai puolantis savo auką, o kartais tyko aukos pasislėpęs lapijoje. Kai kurie teigia, kad jis skleidžia ploną, aukštą švilpesį. Tacelvurmo įkandimas labai nuodingas, o jo riebalai naudojami valstiečių ūkyje.

Pagal daugelį požymių tacelvurmas primena nuodadančius, kurių buveinės nebuvo vien tik Amerikoje, bet ir Eurazijoje.

Literatūra[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Ulrich Magin. Trolle, Yetis, Tatzelwürme. Rätzelhafte Erscheinungen in Mitteleuropa. München, 1993. ISBN 3-406-37394-1