TSRS sekso nėra

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

„TSRS sekso nėra“ (rus. В СССР секса нет) – frazė, kurios pradžia buvo vienos televizijos tilto Leningradas-Bostonas (1986 m.) dalyvės pasisakymas.

Frazės atsiradimo istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1986 m. televizinių laidų vedėjai Vladimiras Pozneris ir Filas Donahju organizavo pirmą TSRS-JAV televizijos tiltą, kurio metu ir nuskambėjo ši frazė. Yra dvi šios frazės atsiradimo versijos, kurios viena kitai prieštarauja.

Pagal pirmą versiją viena amerikietė pasakė, kad dėl Afganistano karo tarybinės moterys turi nustoti mylėtis su savo vyrais – dėl to vyrai atsisakys kariauti. Į tai Liudmila Nikolajevna Ivanova pasakė daugmaž taip: „TSRS sekso nėra, o yra meilė. Ir jūs per Vietnamo karą miegojote su savo vyrais“. Vėliau suredaguotas televizijos tilto įrašas buvo parodytas per tarybinę televiziją kaip tiesioginis įrašas. Redaguotoje versijoje Ivanovos atsakymas buvo sutrumpintas iki žodžių „TSRS sekso nėra“.

Pagal kitą versiją per televizijos tiltą buvo aptariamos nuogybės televizijoje. Šiame kontekste Ivanova pasakė: „TSRS sekso nėra televizijoje“, bet sakinio galą užgožė televizijos tilto dalyvių juokas, dėl ko atsirado tokia garsi frazė.

Pati Liudmila Ivanova ne vieną kartą perpasakodavo pirmąją versiją.

Liudmila Ivanova – bibliografiniai duomenys[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Liudmila Nikolajevna Ivanova 1986 m. dirbo administratore viešbutyje „Leningradas“ ir buvo „Tarybinių moterų komiteto“ narė. 1989 m. ji atidarė Leningrade uždarą klubą „Sudarnia“. Dabar Liudmilai Nikolajevnai priklauso kavinė Peterburge. Pagal Ivanovos žodžius, turistinės firmos siūlo Peterburgo svečiams aplankyti kavinę, kurios savininkė yra moteris, neigusi sekso egzistavimą TSRS.


Įdomūs faktai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Frazė "Sekso pas mus nėra! " keletą kartų skamba tarybiniame – lenkiškame filme Dežavu (1988 m.).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]