Studijų užsienyje informacijos centras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Studijų užsienyje informacijos centras (SUIC) - akademinio švietimo, informavimo apie stažuotes, studijas užsienyje organizacija Lietuvoje; informacijos centras. Centrą 1991 m. įsteigė Vilniaus universitetas ir Atviros Lietuvos fondas. Centras yra informacijos centrų „EducationUSA” tinklo narys, akredituotas JAV valstybės departamento informacijos apie studijas JAV teikėjas.

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

SUIC renka ir skleidžia informaciją apie studijas, mokslinį darbą, tyrimus, stipendijas, kitus stažuočių finansavimo šaltinius užsienio šalyse ir tokiu būdu „atverti pasaulį” Lietuvos studentams bei mokslininkams. SUIC informuoja ir konsultuoja, teikia informaciją apie užsienio šalių aukštąsias mokyklas, švietimo sistemas, stipendijų programas, tarptautinių studijų ir mokslinių tyrimų finansavimą.

Studijų užsienyje informacijos centras taip pat administruoja tarptautinius egzaminus (TOEFL, GRE, GED, PMI, MTA, EPSO, SAT, USMLE, TOEIC). Centro egzaminų padalinys atstovauja Educational Testing Service Lietuvoje (egzaminai periodiškai laikomi SUIC kompiuteriniame centre). SUIC testuoja, rengia seminarus apie studijas, apie paruošiamuosius egzaminams kursus,, platina el. aplinkraštį (naujausią informaciją apie stipendijas platindamas elektroniniu paštu).

Studijų užsienyje informacijos centras taip pat atstovauja Šveicarijos fondui Gebert Rüf Stiftung (fondo programa Swiss Baltic Net skirta Baltijos šalių mokslininkų rėmimui), Vokietijos federaliniam aplinkos fondui (DBU) fondui (DBU Rytų Europos stipendijų programa), administruoja Vidurio Europos universiteto (CEU) stipendijų programas.

Centre veikia biblioteka-skaitykla. Joje yra sukaupti leidiniai, žinynai, brošiūros, lankstinukai (anglų, vokiečių ir kt. kalbomis) apie studijas JAV ir Europoje, studijų finansavimą, taip pat kita informacija, reikalinga rengiantis įvairiems užsienio kalbos egzaminams ir kt.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Oficialus Studijų užsienyje informacijos centro tinklalapis Archyvuota kopija 2009-04-30 iš Wayback Machine projekto. (lietuvių, anglų bei rusų k.)