Itono koledžas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
207 pridėti baitai ,  prieš 7 metus
nėra keitimo aprašymo
{{tvarkyti}}
'''Itono kolegija''' (Eton College) arba tiesiog Itonas – tai britų elitinė internatinė berniukų mokykla [[Itonas|Itono]] miestelyje šalia karališkos [[Vindzoro_pilis | Vindzoro pilies]] į vakarus nuo [[Londonas|Londono]]. Itone mokinami apie 1300 berniukų, kurių amžius 13-18 metų. Mokyklą 1440 įkūrė karalius Henrikas VI. Mokykla priklauso devynių senų tradicinių mokyklų žiedui vadinamam „public schools“.
 
Pagal seną šių mokyklų tradiciją berniukai gyvena mokykloje arba greta jos kaip internate. Mokslas trunka 5 metus. Kai kurie šaltiniai laiko, kad tai pati geriausia arba įtakingiausia tokio tipo mokykla pasaulyje. Baigę Itoną berniukai dažniausia studijuoja geriausiuose pasaulio universitetuose. Moksleiviai studijų metu specialiai ruošiami valstybinei tarnybai ir baigę mokslus paprastai tampa jau sukomplektuotomis valstybės tarnautojų komandomis ir net ministrų kabinetais. Mokyklos modelis pasirodė toks efektyvus ir atsparus laiko išbandymams, kad ją kopijavo kitose valstybėse.
 
Studijų kaina yra labai aukšta, viršijanti vidutinį anglo atlyginimą, todėl tik nedidelis procentas tėvų gali leisti vaikus į šią mokyklą. Nežiūrint į tai yra galimybė gauti stipendiją ir studijuoti nemokamai, jei berniukas parodo gerus rezultatus. 20% moksleivių šiuo metu gauna finansinį palaikymą ir mokyklos vadovas Tony Little sako, kad kuriami planai sudaryti galimybes bet kuriam berniukui studijuoti Itone.
 
Nors dauguma mokytojų ir darbuotojų – vyrai, mokymo procese dalyvauja kelios moterys, berniukai teatre vaidina kartu su mergaitėmis ir turi galimybę po užsiėmimų susitikti su vietinėmis mergaitėmis. Taip pat berniukų bendrabučiuose jų materialiu gyvenimu, rūbais, maistu ir gyvenimo rėžimu rūpinasi moterys.
921

pakeitimas

Naršymo meniu