Grupė (RPG): Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
11 pridėta baitų ,  prieš 10 metų
S
S (robotas Šalinama: ru:Группа (ролевые игры) (deleted))
{{otheruse|veikėjų grupę vaidmenų žaidime|kitas prasmes|[[Grupė]]}}
'''Grupė''', ''partija'' - – [[vaidmenų žaidimas|vaidmenų žaidimuose]] tai [[Žaidėjas (RPG)|žaidėjų]] valdomų veikėjų ir/ar [[NPC|ne žaidėjų valdomų veikėjų]] grupė, [[žaidimo pasaulis|žaidimo pasaulyje]] keliaujanti ir veikianti kartu.
 
Grupės dydis būna įvairus - – nuo 2 veikėjų iki keliasdešimties. Pvz., žaidime ''[[World of Warcraft]]'' maksimalus grupės dydis - – 40 narių.
 
== Grupės ypatumai ==
Grupė skiriasi nuo kitokių grupuočių, būdingų [[MMORPG]] žaidimas, kaip kad gildijos ir klanai.
 
Vaidmenų žaidimuose grupėms paprastai būdingi šie žaidimo elementai:
* Patirties dalinimas grupės viduje. Grupė veikdama kartu gauna tam tikrą kiekį [[patirties taškai|patirties taškų]], kurie padalinami visai grupei. Tokiu būdu žaidime patirties taškų gali gauti ir tie grupės nariai, kurie negali tiesiogiai dalyvauti [[kirstynės|kautynėse]] ir rinkti patirties taškus už nukautus priešus ir padarytą žalą. Taip grupėse vystomi ir lygius kelia gydantys nariai, kurie kautynėse paprastai nėra pajėgūs.
* Grupę veikiantys kerai. [[Maginė fantastika|Maginės fantastikos]] vaidmenų žaidimuose paprastai egzistuoja kerai, kurie veikia visą grupę iš karto (bet neveikia neutralių veikėjų ir priešininkų). Tokie grupiniai kerai gali gydyti, stiprinti gynybinius gebėjimus ar gebėjimą atakuoti.
 
== Grupės sudėtis pagal valdomumą ==
Stalo vaidmenų žaidimuose grupės pagrindas visada yra žaidėjų veikėjai, retkarčiais prie jų gali prisijungti [[žaidimo meistras|žaidimo meistro]] valdomi [[NPC]].
 
Kompiuteriniuose stalo žaidimuose grupės sudėtis gali būti įvairi:
* interneto žaidimuose (pvz., [[MMORPG]]) grupių sudėtis būna panaši kaip ir stalo žaidimuose - – vyrauja žaidėjų valdomi veikėjai. Grupėse gali būti veikėjų sąjungininkų, kurie valdomi vien kompiuterio (kartais jų veiksmus kažkiek gali valdyti grupės žaidėjai).
* pavienio žaidėjo kompiuteriniuose vaidmenų žaidimuose grupė gali būti sudaryta iš įvairiai valdomų veikėjų:
** žaidėjas valdo visus grupės narius vienu metu.
** žaidėjas valdo vieną pagrindinį grupės narį, kitus grupės narius NPC valdo kompiuteris. Dažnai žaidėjas gali šiek tiek valdyti grupės narius NPC - – nurodyti, kokios taktikos laikytis (agresyviai atakuoti, į kautynes nesivelti, ginti pagrindinį grupės veikėją).
** žaidėjas gali persijungti ir imti valdyti bet kurį grupės narį, o likusius tuo metu valdo kompiuteris.
 
Kai kuriuose kompiuteriniuose VŽ žaidėjas grupės narių NPC elgesį gali paveikti tam tikrais poelgiais. Pvz., žaidimuose ''[[Baldur's Gate]]'' ir ''[[Neverwinter Nights]]'' žaidėjas atlikdamas tam tikras užduotis, tam tikrais veiksmais ar pašnekesiais su grupės nariais ir aplinkiniais NPC gali keisti savo grupės narių požiūrį į jį. Netinkamais veiksmais vidugrupinius santykius galima tiek sugadinti, kad vienas ar keli grupės nariai gali išeiti iš grupės dėl nesuderinamumo.
<br />Šiuose žaidimuose veikėjai turi ir tam tikras pasaulėžiūrines savybes, dėl kurių kai kurie veikėjai iš principo negali sutarti vienoje grupėje, net jei tarp jų asmeniškai nėra buvę jokių konfliktų.
 
== Profesinė grupės sudėtis ==
Grupę paprastai sudaro skirtingų [[veikėjo klasė|klasių]] (profesijų) veikėjai, kurių gebėjimai papildo vienas kitą ir didina grupės kovines ir išgyvenimo galimybes, kompensuoja klasių ar individualius veikėjų trūkumus. Tradiciškai ''[[Dungeons & Dragons]]'' tipo sistemose grupes sudaro vienas ar keli kariai, magas, gydantis narys (klierikas ar vitalistas), vagis ar pėdsekys.
 
Kompiuteriniuose VŽ, kur grupę sudaro pagrindinis veikėjas, valdomas žaidėjo, ir kompiuterio valdomi papildomi nariai, žaidėjas dažnai gali keisti grupės sudėtį parinkdamas naujus tam tikrų profesijų (ar papildomų gebėjimų) veikėjus, kurie labiau tinka numatomai grupės veiklai. Pvz., numatant kautynes su [[nemirėliai]]s į grupę gali įtraukti daugiau klierikų, kurie geriau saugo nuo nemirėlių ir geba juo [[nemirėlių varymas|nuvaryti]].
 
 
47 379

pakeitimai

Naršymo meniu