Tarptautinė teisė: Skirtumas tarp puslapio versijų

Jump to navigation Jump to search
455 pridėti baitai ,  prieš 10 metų
== Šakos == *Tarptautinių sutarčių teisė *Tarptautinė jūrų teisė *Tarptautinė baudžiamoji teisė *Tarptautinė humanitarinė teisė („karo“, jo dalyvių apsaugos teisė) *[[Prieglobsčio teis
S (robotas Pridedama: gl:Dereito internacional)
(== Šakos == *Tarptautinių sutarčių teisė *Tarptautinė jūrų teisė *Tarptautinė baudžiamoji teisė *Tarptautinė humanitarinė teisė („karo“, jo dalyvių apsaugos teisė) *[[Prieglobsčio teis)
 
Tarptautinė teisė nuolat pagrįsta kompromisu. Ji yra universali, nes jos normos taikytinos visiems tarptautinės teisės subjektams, visoms valstybėms, nepriklausomai nuo jų dydžio, galios, statuso, ideologijos. Tarptautinė teisė kartais susijusi su Galių pusiausvyros sistema: normas primeta, jų laikytis verčia, taip pat sankcijas taiko ta valstybė, kuri turi didesnę galią.
 
== Šakos ==
*[[Tarptautinių sutarčių teisė]]
*[[Tarptautinė jūrų teisė]]
*[[Tarptautinė baudžiamoji teisė]]
*[[Tarptautinė humanitarinė teisė]] („karo“, jo dalyvių apsaugos teisė)
*[[Prieglobsčio teisė]]
*[[Diplomatinė ir konsulinė teisė]]
*[[Tarptautinė oro teisė]]
*[[Tarptautinių organizacijų teisė]]
*[[Tarptautinė aplinkos teisė]]
*[[Kosmoso teisė]]
 
== Tarptautinės teisės šaltiniai ==
{{main|Tarptautinės teisės šaltiniai}}
[[Tarptautinės teisės šaltiniai]] yra viešosios teisės [[teisės šaltiniai|šaltiniai]], iš kurių kyla tarptautinės [[teisės normos]] - [[taisyklė]]s, kuriomis reguliuojami tarptautinio pobūdžio visuomeniniai santykiai tarp dviejų (ar daugiau) [[tarptautinės teisės subjektai|tarptautinės teisės subjektų]]. Tai [[tarptautinės sutartys]] ([[paktai]], tarptautinės konvencijos, komunikatai) ir tarptautiniai susitarimai, tarptautinių teismų sprendimai, tarptautiniai teisiniai papročiai (paprotinė tarptautinė teisė) ir kiti.
 
[[Tarptautinės [[teisės šaltiniai]] yra viešosios teisės [[teisės šaltiniai|šaltiniai]], iš kurių kyla tarptautinės [[teisės normos]] - [[taisyklė]]s, kuriomis reguliuojami tarptautinio pobūdžio visuomeniniai santykiai tarp dviejų (ar daugiau) [[tarptautinės teisės subjektai|tarptautinės teisės subjektų]]. TaiDaugiausiai tai yra [[tarptautinės sutartys]] ([[paktai]], tarptautinės konvencijos, komunikatai), [[paktai]] ir kt.), tarptautiniai susitarimai, tarptautinių teismų sprendimai, tarptautiniai teisiniai papročiai (paprotinė tarptautinė teisė) ir kiti.
 
== Tarptautinės teisės mokslas ==
24 705

pakeitimai

Naršymo meniu