Sopranai: mafijos kronika

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ŽanrasDrama
Kūrėjas (-ai)David Chase
VaidinaJames Gandolfini
Lorraine Bracco
Edie Falco
Michael Imperioli
Dominic Chianese
Steven Van Zandt
Tony Sirico
Robert Iler
Jamie-Lynn Sigler
Drea de Matteo
Aida Turturro
Steven R. Schirripa
Nancy Marchand
Vincent Pastore
Joe Pantoliano
Vincent Curatola
Frank Vincent
John Ventimiglia
Federico Castelluccio
Sharon Angela
Kathrine Narducci
Steve Buscemi
David Proval
Joseph R. Gannascoli
Dan Grimaldi
Kilmės šalis JAV
Sezonų skaičius6
Serijų skaičius86
Trukmė~50 min.
Originalus kanalasHBO
IMDb įrašas
TV.com įrašas

Sopranai: mafijos kronika (angl. The Sopranos) – Jungtinių Amerikos Valstijų kabelinės televizijos HBO prodiusuotas draminis TV serialas, kuriame pasakojama apie Sopranų mafijos šeimos šiaurinėje JAV Niu Džersio valstijos dalyje gyvenimą. Seriale iš viso 86 serijos ir 6 sezonai po 13 serijų (paskutiniajame serialo autoriai pridėjo dar 8 serijas, tuo išplėsdami visą serialą iki 86 serijų). Lietuvoje serialą transliavo LNK televizija (paskutinį kartą pakartojimai rodyti 2009 m.), o įgarsino Rytis Zemkauskas.

Tik pasirodžius pirmajai Sopranų serijai 1999 m., serialas tapo televizijos fenomenu ir gavo išskirtinį kritikų pripažinimą už savo novatorišką požiūrį į mafijos gyvenseną, amerikietišką šeimos sampratą, italų kilmės amerikiečių bendruomenę, smurto poveikį žmogaus sielai ir tą siaurą ribą tarp to, ką visuomenė laiko morališkai priimtinu, o ką – ne. Sopranai yra skirta suaugusiųjų auditorijai, dėl jame diskutuojamų suaugusiųjų temų, smurto vaizdavimo, nuogybių ir necenzūrinės kalbos.

Serialo aktoriai James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, bei kitos įžymybės susiduria su sunkumais, kuriuos patiria Tony Soprano, bosas DiMeo kriminalines šeimos Naujajame Džersyje, mėgindamas subalansuoti santykius savo šeimos viduje ir kriminaliniam pasaulyje.

Pagrindiniai aktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]