Pereiti prie turinio

Skrajojantis Spageti Monstras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Skrajojantis Spageti Monstras – Sietlas

Skrajojantis Spageti Monstras (angl. Flying Spaghetti Monster, arba FSM) – Absoliutas, kurį skelbiasi išpažįstanti pastafarizmo religinė parodija, dar vadinama „Skrajojančio Spageti Monstro Bažnyčia“ [1]. Šią tikybą įkūrė Bobis Hendersonas, Oregono valstijos universiteto fizikos absolventas, protestuodamas prieš krikščioniškų grupių spaudimui pasidavusios Kanzaso mokyklų tarybos nutarimą įtraukti į mokymo programas kreacionizmo teoriją – alternatyvą evoliucijos teorijai. Atviru laišku Kanzaso mokyklų tarybai Hendersonas išpažino tikįs antgamtinį pasaulio Kūrėją – Skrajojantį Spageti Monstrą. Sutvėrėjas atrodo kaip spagečių gumulas su mėsos kukuliais. Jis buvo girtas, kai kūrė šį netobulą pasaulį, ir vėliau gailėjosi tai padaręs. Todėl antgamtiniu įsikišimu nuolat panaikina bet kokius moksliškai patikrinamus Savo buvimo pėdsakus. Kadangi kreacionistinė pasaulio sąrangos versija laikosi tik tikėjimu, o įrodymais ji pagrįsta lygiai tiek, kiek ir Skrajojančio Spageti Monstro doktrina, Hendersonas pasiūlė įtraukti į mokyklų programas „pastafariško sutvėrimo“ teoriją – kaip alternatyvą evoliucijos teorijai ir kreacionizmui.

Pastaruoju metu „Skrajojančio Spageti Monstro Bažnyčia“ labai išpopuliarėjo. Jos idėjas ir motyvus dažnai naudoja ateistai bei agnostikai (pastafariai juos vadina „spagnostikais“) kaip šiuolaikiškesnę Russell’o arbatinuko versiją [2].

  1. „But Is There Intelligent Spaghetti Out There?“. New York Times Arts article. Nuoroda tikrinta 2007-02-05.
  2. Wolf, Gary (November 14, 2006). „The Church of the Non-Believers“. Wired News. {{cite news}}: Patikrinkite date reikšmes: |date= (pagalba)