Shadow of the Colossus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Shadow of the Colossus
Kūrėjas Team Ico
Leidėjas Sony Interactive Entertainment
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2005 m. spalio 18 d.
Žanras (-ai) Nuotykių
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: T
PEGI: 12+
Platforma PlayStation 2, PlayStation 3, PlayStation 4
Versija
Variklis
Platinimas Blu-ray, atsisiuntimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas
Kitos dalys

Shadow of the Colossus („Koloso šešėlis“, Japonijoje „Vanda ir kolosas“, jap. ワンダと巨像 Wanda to Kyozō) – 2005 m. nuotykių kompiuterinis žaidimas, skirtas „Playstation 2“ konsolei. 2011 m. adaptuotas „PlayStation 3“ ir 2018 m. išleista atnaujinta versija „PlayStation 4“ konsolei.

Žaidimas sulaukė palankaus kritikų įvertinimo, pagal svetainės metacritic.com suvestinę, vidutiniškai 91/100 balais įvertintos abi 2005 ir 2018 m. versijos.[1][2]

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Shadow of the Colossus“ yra vieno žaidėjo žaidžiamas žaidimas, sukurtas „Sony“ Japonijos studijos komandos, žinomos „Team Ico“ pavadinimu, nes anksčiau sukūrė žaidimą „Ico“. Žaidimo metu žaidėjas valdo karį Vanderį su kardu, kuris turi įveikti 16 milžiniškų kolosų. Veiksmas vyksta 3D grafikos aplinkoje, valdant herojų iš trečiojo asmens perspektyvos. Kolosai įveikiami surandant silpnąsias jų vietas. Po žaidimo erdvę herojus gali judėti ant žirgo ir pėsčiomis. Žaidimo erdvėje nėra kitų veikėjų, eilinių priešų ar miestų. Muzikos takelis taip pat minimalistinis.

„Shadow of the Colossus“ laimėjo 2006 m. BAFTA apdovanojimus dviejose kategorijose: geriausio nuotykių ir veiksmo žaidimo ir už meninius pasiekimus.[3] IGN žaidimą įvertino geriausiu žaidimu „PlayStation 2“ konsolei,[4] gamesradar.com − penktu geriausiu.[5]

2018 m. „Slant“ žurnalas įtraukė „Shadow of the Colossus“ 5-oje vietoje geriausių visų laikų vaizdo žaidimų sąraše.[6]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Į atokią ir slaptą šventyklą jaunas karys Vanderis atgabena mirusią merginą Mono. Pasak legendų, šventykloje glūdi galia, galinti grąžinti mirusiajam gyvybę, bet to norinčiam gali tekti už tai brangiai sumokėti. Kariui apsireiškusi šventyklos dvasia paveda jam nugalėti 16 milžinų kolosų. Vanderis ant žirgo Agro, su lanku ir magišku kardu, kuris jam šviesos spinduliu gali parodyti kelią, leidžiasi į pavojingas kovas su kolosais …

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]