Sent Kitso ir Nevio transportas
Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius. Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais. |
Sent Kitso ir Nevio transportas – transporto infrastruktūra ir priemonės Karibų valstybėje Sent Kitse ir Nevyje.
Geležinkeliai
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Sent Kitse yra 58 km ilgio siaurasis geležinkelis (762 mm vėžė), ratu supantis salą. Seniau naudotas cukranendrių gabenimui į Bastero cukraus fabriką, dabar pritaikytas turistinėms reikmėms. Valdo bendrovė St. Kitts Scenic Railway ir veža nuo Sendi Pointo į Basterą.
Keliai
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Šalyje yra ~320 km automobilių kelių. 1999 m. iš jų 136 km buvo su grįsta danga, 184 km – be jos. Svarbiausi keliai eina ratu Sent Kitso ir Nevio salose. Smulkesni keliai skirti privažiavimui prie toliau nuo jūros esančių gyvenviečių.
Eismas vyksta kairiąja kelio puse. Greitis užmiestyje – 40 mylių per valandą, gyvenvietėse – 25 mylios per valandą. Gyventojus aptarnauja privačių vežėjų valdomas mikroautobusų tinklas.
Vandens transportas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Pagrindiniai uostamiesčiai, kur švartuojasi keltai, kruiziniai ir krovininiai laivai yra Basteras ir Čarlstaunas. Sendi Point Taune ir Djep Bėj Taune veikia jūrų kontrolės laivyno postai. Iš Pietryčių pusiasalio Sent Kitse į Nevį kursuoja transportinis keltas. Kita kelto linija veikia iš Bastero.
Oro transportas
[redaguoti | redaguoti vikitekstą]Abejose salose yra po oro uostą: Sent Kitse – Robert L. Bradshaw tarptautinis oro uostas, Nevyje – Vance W. Amory tarptautinis oro uostas. Iš jų vyksta skrydžiai į aplinkines salas, taip pat JAV miestus, Londoną.