Sašimio peilis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Sašimio peiliai yanagi ba (kairėje) ir tako hiki (dešinėje)

Sašimio peilis (angl. sashimi knife, jap. tako hiki) – tradicinis japoniškas peilis, naudojamas kulinarijoje maistui pjaustyti. Geležtė paprastai 25–30 cm ilgio, vienašmenė. Osakos regione geležtės galas smailus (tokie peiliai vadinami yanagi ba 'gluosnio geležtė'), o Tokijo regione – stačiakampis (tokie peiliai vadinami tako hiki). Sašimio peiliai fugu hiki yra panšūs į yanagi ba, tik geležtė yra plonesnė ir lankstesnė. Šiuos peilius naudoja labai plonai raikomam sašimiui iš žuvų keturdančių dygliapilvių (Tetraodon) gaminti.

Kadangi geležtės nuožulnuma įdubi (hollow grind of blade bevel),[1] ašmenys labai ploni, labai aštrūs ir lengvai pagalandami. Sašimio peilis puikiai pjauna ir raiko, tačiau netinka kapoti, kadangi ploni ašmenys gali ištrupėti. Labai tinka daržovėms, vaisiams, mėsai, žuviai pjauti ar smulkinti.

Peilis pavadintas pagal sašimį – japonišką žuvies patiekalą. Geležtės ilgis toks, kad tiktų padaryti file iš vidutinio dydžio žuvies. Didelėms žuvims doroti naudojami peiliai ilgesnėmis geležtėmis (iki 50 cm ir ilgesnėmis).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Types of blade bevels