SMSQ/E

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

SMSQ/E yra Tony Tebby sukurta su Sinclair QDOS suderinama operacinė sistema. Sistemos kūrėjas buvo ir originalios QDOS sistemos projektuotojas. Pradinė SMSQ/E versija buvo žinoma SMSQ pavadinimu. Ji buvo su QDOS suderinama SMS2 operacinės sistemos versija ir buvo skirta Miracle Systems QXL praplėtimo plokštei (Sinclair QL aparatinę įrangą emuliuojanti praplėtimo plokštė, galėjusi veikti standartiniuose su IBM PC suderinamuose kompiuteriuose). Ji vėliau buvo praplėsta, pridedant Atari ST kompiuterio palaikymą, ir pervadinta į SMSQ/E. Operacinė sistema susideda iš su QDOS suderinamo SMS branduolio, perrašyto SuperBASIC interpretatoriaus (SBasic), pilno rinkinio SuperBASIC procedūrų ir funkcijų ir praplėsto rinkinio tvarkyklių, kurių pradinis rinkinys susidėjo iš Atari ST kompiuteriui skirto ٍSinlair QL emuliatoriaus tvarkyklių.

Sistema taip pat integravo daug praplėtimų, kurie anksčiau buvo prieinami tik kaip atskira programinė įranga QL kompiuteriui, tokių kaip Toolkit II (SuperBASIC priedas), Pointer Environment (QL pelės ir langų valdymo sistema) ir Hotkey System 2.

Nors SMSQ/E nepasileidžia nemodifikuotoje Sinclair QL aparatinėje įrangoje, ji palaiko visas pažangesnes su QL suderinamas platformas nuo Miracle Systems (Super)GoldCard praplėtimo plokščių iki Q60 motininės plokštės.

1995 metais vokietis Marcel Kilgus įsigijo SMSQ/E kodą ir adaptavo sistemą savo QL emuliavimo programinei įrangai – QPC. Nuo tada ji nebeemuliavo specifinės QL aparatinės įrangos, bet panaudojo specialiai pritaikytas įrenginių tvarkykles, siekiant geresnės integracijos ir greitesnio emuliavimo.

2.94 versija pirmą kartą peržengė 8 spalvų ribą ir pristatė naują GD2 (Graphic Device Interface Version 2) 16 bitų spalvų grafinę posistemę, suderinamą su QL kompiuteriu.

Iki 2.99 versijos sistema buvo tobulinama tik Tony Tebby ir Marcel Kilgus. 2002 metais Tebby išleido sistemos kodą (neturintį QPC emuliatoriaus dalies), tačiau licencija neatitinka atviro kodo apibrėžimo pagal Open Source Initiave organizacijos išleistą atviro kodo apibrėžimą. Po šito žingsnio Tony Tebby paliko QL sceną, sistema toliau buvo tobulinama savanorių.

SMSQ/E susideda iš apytiksliai 2000 68k asemblerio kalbos kodo failų, kuriuose yra apie 222 000 tūkstančiai eilučių.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]