BSD licencija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta šaltinių ar nuorodų į juos.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į šaltinius.

BSD licencija – viena iš licencijų, skirtų atviro kodo programinei įrangai. Pradžioje ji buvo naudojama Berklio Programinės įrangos Unix tipo operacinės sistemos distribucijoje. Iš to ir kilo licencijos pavadinimas. Pirmoji versija buvo pakoreguota ir taip atsirado šiuo metu plačiai naudojama BSD licencijos versija.

Iš esmės ji turi tik keletą apribojimų palyginus su kitomis atviro kodo licencijomis, kaip antai GNU GPL arba nuosavybinėmis programomis, todėl ji artima „public domain“ idėjai.

Sąlygos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kiekvienas gali modifikuoti ir vėliau platinti už mokestį tiek programinį, tiek ir dvejetainį kodą laikantis šių sąlygų:

  • Platinant programinį kodą turi likti nurodytos autorinės teisės, šios sąlygos bei garantijų atsisakymas.
  • Platinant dvejetaini programos kodą dokumentacijoje ar kitoje pridedamoje medžiagoje turi būti nurodytos autorinės teisės, šios sąlygos bei garantijų atsisakymas.
  • Universiteto pavadinimas bei jo darbuotojų vardai negali būti naudojami produkto palaikymui ir platinimui be raštiško sutikimo.

1999 metais buvo panaikintas vienas punktas, kuris reikalavo paminėti visus prisidėjusius prie kodo kūrimo, nes jis neleido GPL licencijos tipo programinėje įrangoje naudoti BSD licencijuotą kodą.

FreeBSD projektas naudoja 2 punktų licenciją su papildoma pastaba, tuo tarpu OpenBSD naudoja 2 punktų licenciją be jokių papildomų pastabų.

Atvira BSD licencija pasinaudojo Microsoft korporacija, panaudodama savo produktuose BSD tinklinio kodo dalis. Apple macOS operacinė sistema panaudojo dalį FreeBSD vartotojo erdvės (angl. userland) kodo.

Naudojimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Naudojant BSD licenciją savo programinėje įrangoje nukopijuotame šablone reikia pakeisti autorių, organizaciją ir metus.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]