Rytas Babickas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Rytas Babickas
PLCH-BABICKAS RYTAS.jpg
Gimė 1930 m. spalio 15 d.
Kaune
Mirė 1987 m. sausio 5 d. (56 metai)
Klyvlende, OH – JAV
Veikla matematikos inžinierius, smuikininkas ir chorvedys.

Rytas Babickas (1930 m. spalio 15 d. Kaune1987 m. sausio 5 d. Klyvlende, OH – JAV) – matematikos inžinierius, smuikininkas ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Iš pradžių smuikuoti mokėsi M. Kuprevičienės muzikos studijoje Kaune, o 1944 m. pasitraukęs į Vokietiją, smuikuoti mokėsi Würzburge pas V. Šimkų, dainavo chore, dirbo akomponiatoriumi baleto studijoje. 1948 m. baigė Hanau stovykloje lietuvių gimnaziją. Persikėlęs į Seligenstadtą, dainavo ir šoko „Dainavos“ ansamblyje, griežė smuiku B. Pakšto vadovaujamame orkestre, su kuriuo nemažai koncertavo. 1949 m. atvyko į JAV ir apsistojo Deitone, OH, o vėliau persikėlė į Čikagą, IL. Čia pas V. Jakubėną mokėsi harmonijos, dainavo Čikagos vyrų chore, griežė orkestre. 1955 m. baigė Ilinojaus universitetą ir įgijo inžinieriaus specialybę. Buvo vienas iš Čikagos sporto klubo „Lithuania" steigėjų. 1955 m. apsigyvenęs Klyvlende, netrukus įsijungė į M. K. Čiurlionio meno ansamblį – buvo chormeisteris ir koncertmeisteris (19551983 m.), lietuvių liaudies instrumentų orkestro vadovas. Su šiais kolektyvais koncertavo daugelyje JAV lietuvių kolonijų, Kanadoje, Kolumbijoje ir Venesueloje. 1959 m. Klyvlende subūrė vyrų vokalinį oktetą, kuriam harmonizavo ir aranžavo lietuvių liaudies dainas bei estradinius kūrinius. Su juo koncertavo JAV, Kanadoje ir Australijoje, išleido tris plokšteles.

Nuo 1969 m. buvo tautinių šokių „Grandinėlė“ muzikos vadovas, 19741987 m. Šv. Jurgio lietuvių parapijos Klyvlende choro vadovas, o 19831987 m. M. K. Čiurlionio ansamblio meno vadovas ir dirigentas. Buvo „Žaibo" sporto klubo krepšinio sekcijos vadovas ir treneris, dalyvavo skautų veikloje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.