Pereiti prie turinio

Rodžerio Ekroido nužudymas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite.


Rodžerio Ekroido nužudymas – vienas iš garsiausių anglų rašytojos Agatos Kristi (angl. Agatha Christie) kūrinių. Ši knyga pakylėjo ne tik autorės karjerą – ji įnešė naujų vėjų į to meto detektyvinį žanrą. Pirmą kartą išleista 1926 m. Britanijoje, leidėjas „Viljamas Kolinsas ir Sūnūs“ (angl. William Collins & Sons).

Aprašymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Pasakotojas – Daktaras Džeimsas Šepardas. Istorija prasideda nuo daktaro Šepardo pacientės misis Ferar savižudybės. Mažame Kingz Eboto miestelyje apie ją sklando vardą purvinantys gandai apie jos vyro, užkietėjusio girtuoklio, mirtį. Žmonės taip pat šneka apie jos santykius su kaimo skvairu, džentelmeniškų pažiūrų Rodžeriu Ekroidu. Ekroidas pasikviečia vakarienės savo gerą draugą daktarą Šepardą ir papasakoja jam viską apie misterio Feraro mirtį – gandai pasitvirtina. Pasirodo, kažkas dėl šito dar ir šantažavo misis Ferar. Pokalbio su daktaru Šepardu metu, Ekroidas vakariniu paštu gauna laišką nuo misis Ferar, kurį ji išsiuntė prieš savo mirtį. Rodžeris Ekroidas nusprendžia, kad jo mylimoji tame laiške parašė kas ją šantažavo. Jis praneša daktarui Šepardui, kad norėtų laišką perskaityti vienas. Bet šmeižėjo tapatybė taip ir lieka neatskleista – Ekroidas negali kalbėti, mat jam virš marškinių apykaklės styro durklas.

Žmogžudystės tyrimo imasi Erkiulis Puaro, baigęs savo privataus seklio karjerą ir neseniai tapęs daktaro Šepardo kaimynu.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]