Renault Avantime

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Renault Avantime
Renault Avantime bleu front.jpg
Bendra informacija
GamintojasRenault
Metai2001-2003
Chronologija
Kėbulas ir važiuoklė
Kėbulo tipas (-ai)2-durų kupė
Variklis ir transmisija
Variklis (-iai)2.0L 16

3.0L 24

2.2L 16 (dyzelinis)
Išmatavimai
Kita informacija

Renault Avantime (pranc. Avant (priekyje), angl. Time (laikas) – 20012003 m. gamintas automobilis. Avantime, kaip konceptinis modelis pasirodė 1999 metais, o kaip serijis modelis 2001 metais.

Automobilį suprojektavo ir galutinai produkcijai pateikė kitas prancūzų automobilių gamintojas Matra. Renault automobilį tik gamino. Renault siūlė kitam gamintojui pratęsti jų pradėtą darbą, nes pastarasis (Matra) buvo prie bankroto ribos. Toks sprendimas neišgelbėjo. Mažas Avantime populiarumas lėmė tai, kad Matra nesugebėjo išsilaikyti ir gaminama produkcija nepadengdavo gaminimo kaštų. Nutarta, kad Avantime per daug nuostolingas automobilis ir jo gamyba nutraukta. Per dvejus gamybos metus buvo pagaminti tik 8,545 automobiliai. Kai užsidarė Matra, Renault nutarė nutraukti ir Avantime gamybą.

Avantime nebuvo pirmas bendras Renault ir Matra projektas. Dar 1980 m. Matra sukūrė Espace prototipą. Tai buvo pirmasis MPV tipo automobilis. Kitaip nei Avantime, Espace susilaukė didelio publikos susidomėjimo ir sulaukė ne vienos dešimties tūkstančio pirkėjų.

Modelio pasirodymas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Avantime linijas brėžė Patrick Le Quement. Automobilio koncepcija turėjo atspindėti tris pagrindinius bruožus – modernumą, komfortą ir praktiškumą. Taip apibūdintas konceptinis Avantime pirmą kartą pasirodė Ženevos automobilių parodoje 1999 metais, o kaip serijinis modelis buvo pristatytas po metų.

Į Avantime buvo montuojami trys varikliai. Tai 2,2 l darbinio tūrio dyzelinis ir 2,0 bei 3,0 V6 benzininiai.

Įdomu[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2008 metais, garsiojoje britų laidoje „Top Gear“, laidos prodiuseriai nutarė pateikti iššūkį laidos vedėjams ir nupirko jiems naudotą Avantime, tam, kad jie šį automobilį padarytų tokį pat greitą kaip Mitsubishi Lancer EVO X. Laidos vedėjai pažymėjo tai, jog Avantime yra automobilis, kuris jiems visiems patinka, o tokių automobilių viso labo trys: Ford Mondeo, Renault Avantime ir Subaru Legacy.