Kupė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Pontiac GTO kupė

Kupė (pranc. coupé) – automobilio kėbulo tipas.

Turi 2 arba 2+2 sėdimas vietas. XX a. 6-ame dešimtmetyje žodžiu kupė vadino ir kabrioletus, bet 7-ame dešimtmetyje taip ėmė vadinti automobilius su nejudamu stogu.

Kupė dažniausiai būna 2 durų automobiliai, tačiau yra buvę 3 durų, 4 durų ir net 5 durų kupė. Nuo sedanų skiriasi tuo, kad turi mažiau erdvią galinę salono dalį (iki 0,93 m³).

Tai pats nepraktiškiausias, tačiau daugeliu atvejų pats dailiausias kėbulo tipas, itin mėgstamas automobilių dizainerių. Kupė būdinga tik dvejos durys, nuo salono atribota bagažinė (panašiai kaip sedano) bei nuolaidi stogo linija, todėl šie automobiliai dažniausiai, nors ne visada, turi vadinamąją 2+2 konfigūraciją, o tai reiškia: dvi visavertės vietos priekyje ir dvi ankštos („vaikiškos“) gale.

Kupė paprastai turi galinga variklį ir standžią pakabą, todėl gali sukelti sportiškų pojūčių, tačiau nukenčia važiavimo komfortas. Salonas dažnai aprūpinamas ne tik sportiniais, bet ir prabangos atributais. Todėl kupė skiriamas pirmiausia laisvalaikio bei stiliaus automobilio vaidmuo.

Daugeliu atžvilgių į kupė panašūs kai kurie trejų durų hečbekai. Jie taip pat gali būti nuolaidžiu stogu, su mažais šoniniais langais už durų, o jų salonai – įrengti kaip kupė. Jie gali būti tokie pat galingi ir dinamiški, o pavadinime turėti žodį „Coupe“. Tačiau išlieka esminis skirtumas – jų bagažinėje dangtis (t. y., trečiosios durys) atsidaro su galiniu langu, o tai nebūdinga tikriesiems kupė.

Automobilių kėbulo tipai  v  a  r 
Hardtopas | Hečbekas | Kabrioletas | Kupė | Limuzinas | Sedanas | Targa | Universalas