Raoul Bova

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Raoul Bova
Scusa ma ti chiamo amore.jpg
Tikras vardas Raoul Bova
Gimė 1971 m. rugpjūčio 14 d. (48 metai)
Roma, Italija
Šalis Flag of Italy.svg Italija
Žymesni vaidmenys
Apdovanojimai
David di Donatello nominacijos (1996 ir 2011 m.)

Raulis Bova (it. Raoul Bova, g. 1971 m. rugpjūčio 14 d.) – italų aktorius.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Būdamas 16 metų, Raulis tapo Italijos čempionu 100 m plaukimo nugara varžybose, vėliau tarnavo kariuomenėje, po kurios universitete studijavo fiziką, tačiau dėl susidomėjimo aktoryste mokslų nebaigė. Vaidybos jis mokėsi Romoje, Beatrice Bracco mokykloje, yra sukūręs keletą vaidmenų teatro scenoje.

Jau po pirmojo vaidmens kine („Piccolo grande amore“) jis netruko sulaukti pripažinimo ir dėmesio bei tapo vienu populiariausiu jaunosios kartos Italijos kino aktoriumi. Vis tik, nuolat siūlomi žavaus ir seksualaus jaunuolio vaidmenys Rauliu netruko pabosti ir jis savo repertuarą ėmė įvairinti nestandartiniais pasirodymais, pvz., teroristo filme „I cavalieri che fecero l'impresa“, o 1998 m. sukūrė karabinieriaus vaidmenį juostoje „Ultimo“, nors po karo tarnybos ir neišlaikė egzamino, kad galėtų tarnauti policijoje.[1]

Aktorius yra buvęs Giorgio Armani akinių reklamos veidu. 1999 m. jis kartu su Madonna nusifilmavo „Max Factor“ reklamoje.

„E! Entertainment“ įtrauktas į „2008 World's Sexiest Men“ sąrašą (13 vieta).

2000-2013 m. buvo vedęs veterinarijos gydytoją Chiara Giordano, su kuria susilaukė 3 vaikų: Allesandro Leon, Francesco ir Sophios.[2] Iki tol jis gyveno kartu su aktore Romina Mondello.

2012 m., filmuodamasis juostoje „Immaturi - Il viaggio“ Raulis susipažino su ispanų aktore Rocío Muñoz, su kuria gyvena iki šiol. 2015 m. jie susilaukė dukters Lunos.[1]

Pagrindiniai apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Raoul Bova (cropped).jpg

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka