Privatus detektyvas Magnumas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
ŽanrasKriminalinė drama
Kūrėjas (-ai)Donald P. Bellisario
Glen A. Larson
Režisierius (-iai)Ray Austin
Michael Vejar
Ivan Dixon
VaidinaTom Selleck
John Hillerman
Roger E. Mosley
Larry Manetti
Kompozitorius (-iai)Pete Carpenter
Mike Post
Kilmės šalis JAV
Sezonų skaičius8
Serijų skaičius162
Gamyba
Prodiuseris (-iai)Donald P. Bellisario
Glen A. Larson
Tom Selleck
Trukmė60 min. (įskaitant reklamas)
Transliacija
Originalus kanalasCBS
Originalus laikotarpis1980 m. gruodžio 11 d. – 1988 m. gegužės 8 d.

Privatus detektyvas Magnumas (angl. Magnum, P. I.) – JAV kriminalinės dramos televizijos serialas apie privatų detektyvą Tomą Magnumą (Thomas Magnum, vaid. Tom Selleck), rodytas 19801988 m. CBS televizijoje. Buvo sukurti 8 sezonai ir 162 serijos. Serialas rodytas ir Lietuvoje, XX a. 9-ojo dešimtmečio pabaigoje, per TV3 televiziją.

Veikėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Tomas Magnumas (vaid. Thomas Selleck) praeityje buvo JAV karinio laivyno spec. agentu ir Vietnamo karo veteranu. Dabar jis dirba privačiu detektyvu. Magnumas gyvena svečių namelyje prabangioje garsaus rašytojo Robino Masterso pajūrio rezidencijoje (“Robin’s Nest”) ir yra atsakingas už rezidencijos saugumo kokybę. Ją saugo du puikiai dresuoti dobermanai, jais rūpinasi britas Jonathanas Quayle Higginsas III, buvęs Britanijos kariuomenės viršininkas. Magnumas gyvena pats sau: jis keliasi ir gula kada panorėjęs, dirba tik tada, kai pats to tikrai nori, jis naudojasi prabangiu Robin'o Masters'o Ferrari 308 GTS, kaip ir daugeliu kitų prabangių Robino Masterso daiktų. Svečių namelyje jis turi mini šaldytuvą su, matyt, nesibaigiančiomis alaus atsargomis, bendrauja su gražuolėmis moterimis (kurios paprastai būna jo klientės arba aukos, bylose, kurias Tomas tiria). Tomas mėgaujasi gyvenimu kartu su dviem savo geriausiais draugais, kurie abu buvę jūrų pėstininkai ir su Tomu tarnavo Vietname. Magnumas visiškai nerūko cigarečių, bet nevengia surūkyti cigarą (deja, tokios progos pasitaiko retai). Mėgstamiausias Magnumo gėrimas yra alus.
  • Teodoras (T. C.) Calvinas (vaid. Roger E. Mosley), sraigtasparnio pilotas užsiimantis turistų skraidinimo po Havajų salas paslaugomis. Magnumas dažnai tirdamas įvairias bylas naudojasi T. C., kaip piloto paslaugomis. Atletiškas T. C. kūno sudėjimas dažnai pagelbėja Tomui, kai jis planuoja patekti į fizinį konfliktą. Išskyrus keletą pirmojo sezono serijų T. C. nevartoja alkoholio ir pirmenybę teikia pienui, limonadui, sultims, tačiau dažniausiai kavai.
  • Orville Wilbur Richard “Rick'as” Wright (vaid. Larry Manetti), meilus moterų numylėtinis, kuris vadovauja išskirtiniam pajūrio King Kamehameha klubui, kurio patogumais gali naudotis tik jo nariai.

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Serialas yra pelnęs du Auksinių gaublių apdovanojimus. Tomas Selleckas 1984 m. laimėjo Emmy apdovanojimą už Magnumo personažo sukūrimą. Po 3 metų šį apdovanojimą gavo Johnas Hillermanas. 1981 m. Glenas A. Larsonas ir Donaldas P. Bellisario gavo Edgar apdovanojimą už geriausią sezono seriją.

Serialo atgimimas (nuo 2018 m.)[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2017 m. spalį JAV televizijos kompanija CBS paskelbė apie planus atgaivinti „Privatų detektyvą Magnumą“. Pirmoji atsinaujinusio serialo sezono serija JAV pasirodė 2018 m. rugsėjo 24 d.,[1] o 2019 m. sausį buvo paskelbta apie antrąjį sezoną. 2020 m. gegužę CBS šį serialą atnaujino trečiajam sezonui.

Kaip ir senasis 9-tojo dešimtmečio serialas, taip ir ši „Privataus detektyvo Magnumo“ versija pasakoja apie buvusį privatų detektyvą Thomasą Magnumą. Jį šiame seriale vaidina Jay Hernandezas,[2] kuris seriale atlieka ir pasakotojo funkciją už kadro.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Andreeva, Nellie; Pedersen, Erik (2018-07-09). „CBS Fall 2018 Premiere Dates: Big Bang & Young Sheldon To Help Launch Magnum PI & Murphy Brown Revival“. Deadline Hollywood. Nuoroda tikrinta 2018-07-14. 
  2. Otterson, Joe (2018-02-20). „‘Magnum PI’ Reboot Pilot at CBS Casts Jay Hernandez in Lead Role“. Variety. Nuoroda tikrinta 2018-02-20.