Prezentacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Prezentacijos gali būti rengiamos visur

Prezentacija arba prezentacijos (lot. praesentatio) – visuomeninės komunikacijos forma, ko nors naujo, įdomaus, vertingo pristatymas visuomenei arba visuomenės grupei. Kalbininkai vietoj „prezentacijos“ siūlo naują terminą pateiktis, bet kol kas jis nėra itin paplitęs, o kai kam ir nesuprantamas.

Apibūdinimas[taisyti | redaguoti kodą]

Tikrosios prezentacijos turi siužetą arba scenarijų, optimaliam informacijos suvokimui pritaikytą struktūrą. Gali būti šou elementų. Per paskutinį dešimtmetį prezentacijų sinonimu tapo kompiuterinės programos Microsoft PowerPoint pagalba parengtos prezentacijos skaidrės, nors šis prezentacijų metodas pastaruoju metu gerokai kritikuojamas kaip nebeefektyvus. Pastaraisiais metais vis labiau populiarėja alternatyvi kompiuterinė prezentacijų kūrimo programa - PREZI, kurią, pasak prezi.com, pasaulyje jau naudoja 50 mln. žmonių. Ekspertai teigia, kad neprofesionaliai naudojama PREZI programa gali sukurti tas pačias problemas kaip ir piktnaudžiavimas PowerPointu: ekrano vaizdai gali būti perkrauti tekstais ir todėl varginantys.

Paskirtis[taisyti | redaguoti kodą]

Dažniausiai tai yra reklaminis arba informacinis instrumentas. Be prezentacijų šiuolaikinis verslas neišgyventų nei savaitės. Tai tipiška rinkodaros, reklamos, seminarų ir mokymų organizatorių taikoma priemonė.

Kritika[taisyti | redaguoti kodą]

Pernelyg dažnai prezentacijų autoriai ignoruoja klasikinę arba moderniąją retoriką ir pasitiki vienintele įtikinimo priemone (dažnai tai būna projektorius, ekranas ir kompiuterine programa parengtos skaidrės).

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Literatūra[taisyti | redaguoti kodą]

  • Prezentacija kitaip, arba pamirškite migdančias skaidres. Laskauskas Arturas. – Kaunas: Šviesa, 2014. – 128 p.: iliustr. – ISBN 978-5-430-06245-3