Prancūzijos sportas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 NoFonti.svg  Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Geriausiai žinomas sporto renginys vykstantis Prancūzijoje yra daugiadienės dviračių lenktynės "Tour de France". Lenktynės vyksta liepos mėnesį per kurias susirenka geriausi dviratininkai iš viso pasaulio. Rungtynės tradiciškai baigiasi Paryžiuje.

Viena populiariausių sporto šakų Prancūzijoje yra futbolas. Prancūzijos vyrų futbolo rinktinė laimėjo 1998 metais vykusi Pasaulio futbolo čempioną. Ir XXI pasaulio futbolo čempionatas. Taip pat du kartus laimėjo, 1984-ųjų ir 2000-ųjų, Europos futbolo čempionatus.

Panašiai kaip ir futbolas šalyje yra populiarus regbis. Ši sporto šaka yra ypač populiari šalies pietiniuose ir pietvakariniuose regionuose. Nacionalinė Prancūzijos regbio rinktinė yra viena iš geriausių komandų pasaulyje ir iki šiol per kiekvieną Pasaulio regbio čempionatą patekdavo bent į ketvirtfinalį.

2007 m. Prancūzijoje pirmą kartą vyko Pasaulio regbio čempionatas. Prancūzijos regbio rinktinė iškovojo ketvirtąją vietą.

Labai populiarus sportas, pastaraisiais metais, tapo tenisas. 1997 m. ir 2003 m. Prancūzijos tenisininkės laimėjo Fed Cup. Be to 2000 m. Mary Pierce laimėjo Prancūzijos atvirąjį teniso čempionatą.

Prancūzijoje taip pat vyksta seniausios pasaulio automobilių 24 valandų Le Mano lenktynės.

1900-ųjų ir 1924-ųjų metų Vasaros olimpinės žaidynės vyko Paryžiuje. Žiemos olimpinės žaidynės Prancūzijoje vyko tris kartus: 1924 Šamoni, 1968 Grenoblyje, 1992 Albervilyje.

Kitos populiarios sporto šakos yra: lengvoji atletika, Formulė 1 ir petankė.