Pranas Kedanis

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pranas Kedanis
Gimė 1926 m. balandžio 1 d. (95 metai)
Panemunėje, Kauno priemiestyje
Veikla muzikos mokytojas ir chorvedys.

Pranas Kedanis (g. 1926 m. balandžio 1 d. Panemunėje, Kauno priemiestyje) – muzikos mokytojas ir chorvedys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmasis muzikos mokytojas buvo Antanas Jankauskas Kaune. 19481952 m. choro dirigavimo mokėsi Panevėžio muzikos mokykloje (dėst. Adolfas Karaška, Mykolas Karka, Aleksandras Liberis). Mokydamasis vadovavo Naujamiesčio mišriajam chorui, kurį konsultavo kompozitorius Antanas Belazaras.

19501954 m. mokytojavo Smilgiuose (Panevėžio rajonas), vadovavo moksleivių ir suaugusiųjų chorams. 19541958 m. – Baisogalos (Radviliškio raj.) vidurinės mokyklos muzikos mokytojas ir moksleivių chorų vadovas. Suorganizavo Veterinarijos mokslinio tyrimo instituto, kultūros namų ir kaimo mišriuosius chorus ir jiems vadovavo.

19581986 m. – Kauno 13-osios vidurinės mokyklos muzikos ir dainavimo mokytojas, moksleivių chorų ir vokalinių ansamblių vadovas.

Nuolat dirbo su vaikų ir vyresniųjų klasių moksleivių chorais. Jaunučių chorą parengė 1964 m. I respublikinei moksleivių dainų šventei, o jaunių – 1970 m. respublikinei dainų šventei. Didžiausių laimėjimų pasiekė su vyresniųjų klasių moksleivių mišriuoju choru (60–90 dalyvių): jį parengė 1964, 1969 ir 1977 m. respublikinėms moksleivių dainų šventėms, 1981 m. – V Stasio Šimkaus chorų konkursui Klaipėdoje, mokyklinių chorų zoninėms ir respublikinėms varžyboms – visur pelnyta pirmųjų ir kitų prizinių vietų. Koncertų programose buvo sudėtingesnių šiuolaikinių ir klasikinių kūrinių, kuriuos dirigentas interpretuodavo skoningai ir įtaigiai. Pirmąsias ir kitas prizines vietas respublikiniuose „Dainų dainelės“ konkursuose laimėdavo ir moksleivių vokaliniai ansambliai.

Daug metų pedagogas buvo Kauno miesto muzikos mokytojų metodinės komisijos pirmininkas. 1963 m. apdovanotas Liaudies švietimo pirmūno ženkleliu. Be pedagoginio darbo, P. Kedanis kurį laiką vadovavo Kauno „Energetiko“ dainų ir šokių liaudies ansambliui, konditerijos fabriko mišriajam chorui ir įvairių įstaigų vokaliniams ansambliams. Jis – buvusio Baisogalos rajono dainų šventės vyr. dirigentas, Kauno miesto dainų švenčių dirigentas.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Boleslovas Zubrickas. Pasaulio lietuvių chorvedžiai: enciklopedinis žinynas. Vilnius, 1999. Informacijos publikavimui gautas žodinis autoriaus leidimas.